П’ять шкіл області потрапили до числа кращих інноваційних закладів світу

,

00446Корпорація «Майкрософт» назвала кіровоградські гімназію імені Шевченка, школу №6 і колегіум зразковими навчальними закладами світу! До такого рейтингу потрапляють лише найбільш інноваційні. Також із області визнання удостоїлися школи №8 із Новоукраїнки та №2 з Новомиргорода. А двоє педагогів гімназії імені Шевченка – Анна Дудіч і Олена Єрьоменко – стали вчителями-експертами «Майкрософт» 2017-2018.

– Корпорація «Майкрософт» є виробником обладнання і програмного забезпечення, яке використовується в тому числі в школі. Там навіть створили окремий напрямок «Майкрософт для освіти» і запросили до участі в проекті вчителів, – пояснює «КП» Анна Дудіч – учитель англійської мови і торішня фіналістка світового конкурсу Global Teacher Prize, про який «КП» уже розповідала. – На інформацію про це я випадково натрапила ще 2013 року. Там була пропозиція подати розробку уроку з використанням продукту корпорації. Я запропонувала урок і за результатами конкурсу тоді вперше отримала статус учителя-експерта. У березні наступного року поїхала в Барселону на глобальний форум «Майкрософту».

Учитель гімназії каже, тоді це була унікальна можливість побачити найновіші розробки корпорації. Кожен педагог, який потрапив на захід, міг запропонувати свій проект уроку з використанням нових гаджетів і програм. Уроки демонстрували з усіх навчальних дисциплін.

– Гімназія імені Шевченка поки єдина в обласному центрі, де на уроках використовують розробку «Майкрософта» – окуляри віртуальної реальності, – продовжує співрозмовниця «КП». – Це наше ноу-хау, яким ми часто користуємося на уроках. Одягнувши ці окуляри, складається­ враження, що ти потрапив у те місце, яке вивчаєш, і можеш оглянути його в радіусі 360 градусів.

Так учні Анни Дудіч побачили музей Діккенса у Лондоні, з допомогою окулярів подорожували вулицями британської столиці…

– Стати показовою школою «Майкрософт» дуже почесно, – пишається досягненнями гімназії імені Шевченка вчитель і додає, це демонструє всьому світу, що у нас використовують сучасні технології і будь-який навчальний заклад може долучатися до реалізації проектів. Зрозуміло, усе відбувається лише англійською.

Анна Дудіч пригадує один із таких уроків із посмішкою. Тоді її старшокласники скайпом спілкувалися з однолітками із Туреччини. Спочатку школярі знайомилися, далі обговорювали тему уроку, а потім узагалі взялися співати і танцювати. Вчитель каже, нерідко таке спілкування дітей із різних країн переростає у дружні стосунки…

Співрозмовниця «КП» визнає, більшості шкіл області треба ще працювати над собою й активніше застосовувати інформаційні технології. Адже саме за ними – майбутнє сучасної освіти.

 

00447

– Я проводила майстер-класи у сільських школах області і побачила, що тамтешнім вчителям це цікаво. Вони бачать, з допомогою інформаційних технологій можуть поділитися свіжими цікавими ідеями, обмінятися досвідом і використати це на уроці. У той же час учням важливо відчувати, навіщо вони вивчають предмет, – ділиться вона. – Для вчителів участь у таких проектах – це можливість потрапити на міжнародні освітні заходи, це потужний досвід і професійне зростання.

А тим часом рідна гімназія Шевченка, де працює Анна Дудіч, у своїй інноваційності піднялася на ще одну сходинку. Цьогоріч навчальний заклад уперше і знову єдиний на всю Кіровоградщину застосує STEM-освіту (STEM вживається для позначення популярного напряму, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics) – «КП»). Це синтез науки і мистецтва. Відтак учні не лише вивчатимуть природничо-наукові предмети, а й використовуватимуть при цьому сучасні технології. Усе це спрямовуватиметься як на поглиблення знань, так і на розвиток креативності школярів.

фото: Олена Карпенко, theukrainians.org

e-max.it: your social media marketing partner