Справжній бандит повинен: украсти землю, купити партію і захопити мерію

,

557У Кіровограді знову неспокійно і знову за цим криються бандитські замашки Миколи Онула. Його люди у середу брали штурмом міську раду. Однак, якщо раніше обходилося без жертв, то на цей раз було і вибите вікно, і побитий охоронець, і покоцані пенсіонери… Сесію в результаті перенесли на наступний день.

 

День перший

Усе почалося з того, що за підтримки нардепа Андрія Табалова під стінами міськради мав відбутися флеш-моб «Кіровоградці – не оселедці!». Так молоді люди збиралися заявити свій протест щодо транспортної реформи. Однак мирну ініціативу фактично вкрали ті, хто звик вирішувати все в інший спосіб – кулаками і ногами.

 

Поки ідейники флеш-мобу підтягувалися до стін мерії, їх випередили «УДАРівці» на чолі з Сергієм Горбовським, якого, до речі, добра частина кіровоградських однопартійців не хоче визнавати своїм керівником, і Віталієм Бєловим, звільненим з посади керівника «Парку культури та відпочинку імені 50 років Жовтня» за приховування звітів про діяльність комунального підприємства. Тож одні жартома везли першому заступнику міського голови Володимиру Каніщеву банку з оселедцями, інші з абсолютно протилежним настроєм і завданням штурмували сесійну залу.

 

542Головні ролі у штурмі дісталися згаданим Сергієві Горбовському і Віталію Бєлову. Останній у таких питаннях має чималий досвід, адже будучи депутатом попередніх скликань і членом «шаровського угрупування», неодноразово відстоював власні інтереси й інтереси свого боса та колег, не гребуючи ані залякуваннями політичних опонентів, ані рекетом, ані тими ж бійками з використанням яєць і тортів.

 

Пробиваючись до зали, Бєлов «узяв на себе» одного з охоронців, який боронив прохід. Через низький зріст він буквально повис на чоловікові ззаду, відтягував його, викручував руки і зрештою повалив на підлогу. Відтак, частково розблокував прохід. Тоді «УДАРівці» затягли до сесійної зали свою головну «зброю» – кількох пенсіонерів – і вже на місці продовжили гармидер.

 

Міський голова Кіровограда Олександр Саінсус хоч і намагався владнати ситуацію, пояснюючи, що сесія насамперед потрібна аби внести зміни до бюджету, які дозволять вчасно виплатити зарплату освітянам, медикам, провести розрахунки за енергоносії, забезпечити роботу комунальної сфери, однак жоден його аргумент не подіяв. Безлад не припинився. Зрештою депутати прийняли рішення перенести сесію на четвер.

 

– Не можна використовувати людей для задоволення власних політичних амбіцій, – прокоментував події у міській раді голова депутатської групи «Спільний дім» Олександр Горбунов. – В умовах порушення громадського порядку депутатський корпус працювати не може.

 

Тим часом інший депутат міськради Артем Стрижаков переконаний, що штурм відбувся лише з однією метою: пролобіювати особисті інтереси. Але які?

 

По-перше, за кількадень до сесії анонсувався розгляд земельного питання, згідно з яким понад півтисячі ділянок мали набути своїх власників. Імовірно, саме в цьому пункті міг бути інтерес Онула, або когось із його людей. Зрештою Віталій Бєлов є членом земельної комісії. Однак, напередодні голосування, пізно ввечері, депутатська більшість (Партія регіонів) на засіданні фракції прийняла рішення не вносити це питання до порядку денного. Кажуть, виникли підозри щодо майбутніх власників окремих земельних ділянок та до підготовленої документації…

 

По-друге, на цій же сесії планувалося достроково припинити повноваження депутата міської ради Любові Виноградової. Нещодавно набув чинності вирок за статтею кримінального кодексу – хабарництво. Згідно з законом «Про статус депутатів місцевих рад», саме з набранням законної сили обвинувального вироку суду, за яким депутата засуджено до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, місцева рада може позбавити його мандата. Штурм знадобився, аби не дати сесії прийняти рішення, бо в такому випадку Онул позбудеться одного голосу, а це може мати недобрі наслідки для нього самого. Відтак, треба було зробити все можливе і використати весь раніше набутий бандитський досвід, щоб цього не сталося.

 

Ближче до вечора правоохоронці повідомили, що відкрито кримінальне провадження за хуліганські дії у міській раді Кіровограда. Із заявою до міліції звернулася жінка, яка повідомила, що група невідомих розбила скло вхідних дверей мерії.

 

День другий

Учора сесія Кіровоградської міськради таки відбулася. Депутатський корпус усе ж позбавив мандата хабарницю з«УДАРу» Любов Виноградову. Як повідомляла «КП», у квітні її упіймали «на гарячому» – під час отримання хабара у сумі більш як 15 тисяч гривень. Виноградова відбулася штрафом на три тисячі неоподаткованих мінімумів та позбавленням права займати керівні посади протягом року.

 

На цей раз онулівські знову спробували відстояти соратницю-хабарницю. Лариса Онул двічі брала слово та істерично переконувала депутатів не голосувати за позбавлення тої повноважень. Однак жоден її аргумент не подіяв на депутатську більшість. У результаті – 47 голосів за і всього 5 проти.

 

– Вона визнана злочинцем. Таким людям не місце у міській раді! – прокричав депутат Володимир Ярошенко.

 

– Партія регіонів категорично не хоче приймати те, що фракція партії «УДАР» є легітимною, тому що боїться, що президентом буде Кличко, – заявила Лариса Онул.

 

– Ми не проти того, щоб у нас у Кіровоградській міській раді була фракція партії «УДАР». Вона повинна бути зареєстрована законно, – відповів голова міської організації Партії регіонів Юрій Тітов.

 

Ще перед початком сесійного засідання міський голова Олександр Саінсус повідомив, що на його ім'я надійшла заява від очільника кіровоградського осередку «УДАРу» Ігоря Козуба. У ній ішлося про те, що створена на минулій сесії фракція партії «УДАР» є нелегітимною. Згідно з чинним законодавством, фракції політичних партій формуються в органах місцевого самоврядування на партійній основі. Більшість же депутатів, які, увійшли до складу фракції партії Кличка, не є її членами. Аби спростувати заяву Козуба, ані Лариса Онул, ані хтось інший, жодних юридичних підтверджень своєї правоти надати так і не змогли.

 

Та попри всі перипетії, депутати попрацювали ефективно. Вони проголосували практично за всі питання порядку денного за винятком земельних – їх розглянуть згодом, та пункту про узгодження проекту генплану селища Соколівського – його ще доопрацьовуватимуть. Водночас сесія вирішила створити спеціальну комісію, яка перевірятиме правильність визначення кіровоградських маршрутів, проведення конкурсу та дотримання його умов перевізниками. До її складу увійшло дев’ять осіб, а очолив – голова фракції «Батьківщина» Іван Марковський.

 

e-max.it: your social media marketing partner