Media camp «Чистий простір»: На Кіровоградщині людей вивезли в поле і змусили генерувати ідеї

, Олена Сідорова

9890На околицях села Цибулеве Знам’янського району відбувся літній традиційний табір Media camp «Чистий простір-2017». 35 учасників із різних куточків України опинилися в польових умовах на чотири дні і при цьому мали вчитися медіаграмотності, генерувати ідеї і опановувати інструменти просування своїх проектів.

За загальним рахунком, це 13-та таборівка, яку організувала команда Мережі освітніх кемпів «Чистий простір». Перший кемп відбувся у 2011 році. Традиційно літній кемп був присвячений медіа.

– Ми завжди шукаємо цікаві теми, ракурси, щоб тема медіа була доступною широкому загалу, –  розповідає «КП» координатор мережі освітніх кемпів «Чистий простір» Ірина Ткаченко. – Тобто це табір не для професійних журналістів, а для людей, які працюють в громадському секторі, мають свої стартапи. Загалом люди долучаються з різних сфер, але кожен для себе знаходить той цікавий компонент, який буде корисний у їхній роботі і допомагатиме просувати їхні ідеї та проекти. Тут вони підвищують свій рівень медіаграмотності.

Специфіка цьогорічного табору полягала в темі – це «Медіа та ігри».

– Ми намагалися показати, що кожен може створювати якісний медіапродукт соціальної дії чи то у форматі блогу, чи то сторінки у Facebook. Протягом кемпу учасники вчилися розробляти медіапроекти в командах і додатково ми їх озброювали інструментами, як професійно користуватися соцмережами, зокрема, Instagram. Також пропонували нестандартний погляд на блогосферу, як альтернативне медіа, – додала Ірина Ткаченко.

 

 9889 9886

 

Ігровий день складався з трьох ігор для трьох команд учасників. Кожна гра мала свою мету, але спільним було те, що гравці мали навчитися налагоджувати спільну мову з незнайомими людьми.

Гру на управління часом «Життя як проект» запропонував учасникам Сергій Євтєєв з громадської організації «Інша освіта», яка займається питаннями менеджменту якості неформальної освіти. Гра створює основу для аналізу та вдосконалення навичок, цілей та інтересів із ефективного управління часом.

Другу гру – «Світ громад» – проводила журналістка і громадська активістка Зоя Лебідь. Це перша українська настільна гра, яка допомагає виявляти лідерів у громаді та організаціях різного типу.

Родина Матвєєвих презентувала учасникам бізнес гру-тренінг Cash Flow, яка вчить контролювати свої фінансові потоки і направляти їх у правильне русло.

 

9884

 

Крім неформальної і драйвової освітньої складової, таборівка включала й активне дозвілля – учасники мали змогу поплавати на човні в озері Камінна Чаша, неформально поспілкуватися і познайомитися з новими людьми, а також із досвідченими практиками зі сфери медіа, насолодитися романтикою ночі, літнього дощу, а також таємно зробити приємні подарунки, передавши їх таборовою поштою.

Тамтешній фермер Анатолій Головатенко допоміг забезпечити життєдіяльність табору – постачав дрова, смачні вареники і забезпечував транспортом.

Організатори сподіваються, що учасники після закінчення кемпу втілять свої ідеї у життя, застосовуючи отримані інструменти і можливості.

 

9893

 

9882

 

9883

 

9891

 

9885

 

9887

 

9888

 

9892

e-max.it: your social media marketing partner