Кіровоградські лікарі просять виплатити їм заборговані зарплати з міського бюджету

, КП

9857В обласному центрі медпрацівникам з квітня виплачують лише 10-20% зарплати. Лікарі просять виплатити решту з міського бюджету.

– Після підвищення мінімальної заробітної плати санітарка, сестра медична і лікар другої категорії терапевтичного профілю з п’ятирічним стажем отримують однакову зарплату. З квітня зарплата у лікувальних закладах виплачується частково – 10-20% від належної суми. Станом на перше липня поточна заборгованість складає 17 мільйонів гривень. За червень не отримано 40% зарплати, – каже голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Козлова.


Вона зауважила, що в інших містах на зарплати лікарям кошти виділяють, зокрема, і з міського бюджету.


– У Хмельницькій області з міського бюджету на охорону здоров’я додатково виділено 67 мільйонів гривень, у Чернігові – 50. Нам до кінця року не вистачає 54 мільйони гривень. Із такими виплатами медпрацівники не встигають вчасно оплатити комунальні послуги, оздоровити дітей. Ми звертаємося із проханням втрутитися у ситуацію, терміново ліквідувати поточну заборгованість і розглянути питання про додаткове фінансування лікувальних закладів, – звернулася Лариса Козлова.


Міський голова Кіровограда Андрій Райкович зауважив, що медична галузь має фінансуватися за рахунок державних субвенцій.


– Відповідно до закону про державний бюджет України на 2017 рік обсяг медичної субвенції для Кіровограда затверджено 200 мільйонів гривень, яка більше на майже 35 мільйонів гривень. А взагалі медична галузь має фінансуватися за рахунок державних субвенцій. Ми запропонуємо депутатам, коли розглядатимемо корегування бюджету, вирішити це питання, але вимагати від міського бюджету фінансувати виплату заробітної плати не відповідає можливостям бюджету, – сказав Райкович.

e-max.it: your social media marketing partner