Екологічні проблеми області допоможе вирішити Верховна рада

, Анна ДОБРАНЬ, «КП»

851Уже найближчим часом до Кіровограда з’їдуться народні депутати, члени комітету з питань екологічної політки Верховної ради та фахівці з питань охорони навколишнього середовища. Обговорюватимуть проблеми, пов’язані з видобутком урану та розчищенням річки Інгул. А поки очільник області Андрій Ніколаєнко обговорив із нардепом Валерієм Кальченком організаційні моменти зустрічі.

– Створюємо робочу групу, визначаємо дату та місце проведення. Краще за все провести засідання не статично, потрібно відвідати конкретні місця, щоб представники комітету Верховної ради наглядно побачили проблеми. А у переліку питань, які винесемо на розгляд, пріоритети слід ставити на тих, вирішення яких відкладати вже не можна, – заявив під час зустрічі голова облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко.

Серед актуальних екологічних проблем регіону – розчищення річок Інгул та Інгулець, мінімізація впливу на навколишнє середовище викидів великих підприємств та реконструкція каналізаційних очисних споруд у Світловодську.

Не менш гостро в регіоні стоїть проблема переробки та утилізації твердих побутових відходів. Ці та інші питання на рівні області вирішити не вдається протягом багатьох років, тому обласне керівництво сподівається, що після приїзду представників профільного комітету це вдасться зробити.

І хоча фахівці кажуть, що процес може тривати кілька років, керівництво області готове до цього, адже головне, щоб був результат. Тим більше, що позитивний досвід у плані розв’язання екологічних проблем вже отримав наш сусід – місто Кривій Ріг.

– У Кривому Розі минулого року такі наради проводили двічі. І там уже є конкретний результат. У нас проблем багато, однак давайте доведемо до кінця справу хоча б по одному полігону для сміття. В області немає жодного такого. Треба запропонувати на розгляд принаймні один проект, який би відповідав усім стандартам, – заявив під час зустрічі народний депутат Валерій Кальченко.
e-max.it: your social media marketing partner