У Кіровограді медиків учили бути толерантними до пацієнтів із вразливих груп населення
В обласному центрі представники громадських організацій вчили медиків первинної медичної допомоги бути толерантними до пацієнтів, які належать до вразливих груп населення, сьогодні, 27 квітня.
Організатор тренінгу – Всеукраїнська благодійна організація «Легалайф-Україна» за підтримки неурядової організації Копенгагена «AIDS-Fondet» і незалежної асоціації Данії «CISU – Civil Society in Development».
У тренінгу взяли участь 29 лікарів. Програму заходу поділили на дві частини. У першій розповідали про те, навіщо бути толерантними до вразливих груп населення і як зменшити рівень стигми і дискримінації в медичних закладах. У другій – обговорили з медиками ідею створення кабінетів замісної підтримуючої терапії на базі закладів первинної медичної допомоги.
– Основна ціль – налагодити діалог Ради Спільнот з первинною ланкою медицини, оскільки вона перша, хто приймає пацієнтів у медзакладах, і саме у цей момент найбільше пацієнтів стикаються із дискримінацією і стигмою, – розповідає «КП» тренер тренінгу, координатор Регіональної Ради Спільнот Павло Давлєтбаєв. – Ми говорили про шість ключових спільнот – це колишні в’язні, наркозалежні, учасники ЗПТ, секс-працівники і чоловіки, які практикують секс із чоловіками. Пояснювали лікарям, в чому особливість цих груп, чим вони унікальні, які у них проблеми і чому вони об’єдналися у спільноту. Зараз ми починаємо налагоджувати діалог і співпрацю.
Крім того, з лікарями обговорили можливість створення на базі медичних закладів первинної ланки кабінетів замісної-підтримуючої терапії для колишніх споживачів наркотиків.
– Розглядали можливість, щоб на базі поліклінік створити кабінети ЗПТ і таким чином розвантажити кабінет у наркодиспансері. Завдяки цьому і лікарям буде легше, і пацієнтам. Зараз кабінет ЗПТ діє лише при наркодиспансері, – наголосив громадський активіст у КОБО «Відкрите серце» Максим Горюнов.
Нагадаємо, у Кіровограді стартував навчальний курс для лідерів регіональних ініціативних груп Всеукраїнської благодійної організації «Легалайф-Україна». Протягом шести місяців секс-працівниці з усієї України, а також ті, хто займаються захистом їхніх прав, вчитимуться підіймати свою самооцінку, бути впевненими у собі та вміти виступати на публіці.