Ніколаєнко хвилюється, щоб процес створення хоспісу не «заговорили»

,

Керівник регіону Андрій Ніколаєнко не задоволений темпами створення паліативного відділення на базі першої міської лікарні у Кіровограді. Питань у нього до процесу – чимало. 

Насамперед Ніколаєнка цікавлять реальні кроки і конкретні дати налагодження роботи хоспісу.

– Я не випадково вирішив провести цю нараду особисто, бо склалося таке враження, що процес просто «заговорюється» – наради проводяться, а результату немає, – заявив він.

Тим часом кіровоградські чиновники запевняють, що роботи ведуться.

– Через об’єктивні причини проектно­кошторисну документацію нам неодноразово повертали на доопрацювання. Наприклад, спочатку планувалося створити відділення на 25 ліжок з двомісними палатами, але через спеціальні вимоги до подібних відділень, а саме – палати повинні бути виключно одномісними, кількість ліжкомісць скоротилась до 15, а це відповідно має відобразитись і в проектно­кошторисній документації, – пояснив заступник міського голови Вадим Дрига і запевнив, що вона готова і наразі проходить експертизу.

Не вирішене питання і щодо підрядної організації, яка займатиметься ремонтними роботами. Проте чиновники з кіровоградської мерії переконують, що вони розпочнуться вже з нового року.

– Загальний кошторис по хоспісу складає понад три мільйони гривень. Частину необхідної суми уже передбачили в проекті бюджету на наступний рік. Фінансування медичної галузі, як окрема стаття видатків, через це не постраждає. Кошти виділятимуться з бюджету розвитку. Значну частину потрібної суми плануємо отримати за рахунок участі у всеукраїнському конкурсі, але якщо з конкурсом не складеться, то виділятимуться додаткові кошти з бюджету, – уточнив фінансову складову питання Вадим Дрига.

– Говорити про другорядність створення хоспісу не можна, адже його потребують тисячі людей. Тому нинішнє ставлення кіровоградської влади до вирішення цього питання – неприпустиме, – відрізав роздратовано від почутого Ніколаєнко і доручив своєму заступнику Галині Пастух взяти під контроль експертизу проектно­кошторисної документації, а міському голові Олександрові Саінсусу – взагалі весь процес.

Хоспіс – це не просто лікувальний заклад. Туди не приходять лікуватися, туди приходять помирати. Помирати від раку, від інсульту, від інших страшних хвороб. У хоспісі інакша філософія і цілком інакший підхід до пацієнтів. Головне – надати максимальний догляд і приділити увагу. Такі заклади й створювалися саме для того, аби вмираюча людина не почувалася самотньою і нікому не потрібною.


e-max.it: your social media marketing partner