Вільшанський район – аутсайдер за рівнем зарплати

, Олена Сідорова

6154У Вільшанському районі працівники отримують найменшу середню заробітну плату в області. Це останнє, 21 місце серед районів, наголосила директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Ніна Рахуба.

У той час, як середня зарплата у жителів Кіровоградщини за січень-липень становить 4331 гривню, у Вільшанському районі працівники за цей період отримували у середньому лише 2872 гривні.

– І це викликає велике занепокоєння через те, що ситуація не змінилася порівняно із січнем-березнем 2016 року, – зазначає Рахуба.

Найнижчий розмір середньомісячної зарплати за січень-червень 2016 року – ще у чотирьох районах: Бобринецькому, Компаніївському, Новгородківському, Благовіщенському районах (до 3008 гривень) та Олександрії (3120 гривні).

Низьким, як для обласного центру, є рівень зарплати і в Кіровограді – 3792 гривень. 

За показниками оцінки соціально-економічного розвитку районів за напрямом «Ефективність ринку праці» за січень-червень 2016 року лідирують Олександрівський, Олександрійський, Устинівський, Новоархангельський, Маловисківський райони та місто Світловодськ. Аутсайдерами є Компаніївський, Долинський, Петрівський, Бобринецький райони та місто Знам’янка.

– Лідируючі позиції у районах забезпечено перш за все за рахунок високого розміру зарплати та поліпшенню ситуації у сфері зайнятості населення. Так, Олександрівський район зайняв перше місце завдяки однієї із найвищих в області зарплат та найвищих темпів її зростання, а також збільшення чисельності штатних працівників. І навпаки, низький рівень зарплати і незначні темпи її зростання, а також погіршення ситуації на ринку праці вплинули на останні рейтингові місця за напрямом «Ефективність ринку праці», – пояснює Рахуба.

Для виправлення цієї ситуації, додає посадовиця, необхідно детально проаналізувати стан виконання завдання щодо підвищення зарплати.

– Компаніївській, Бобринецькій і Вільшанській райдержадміністраціям необхідно вкрай детально розібратись в причинах такої низької зарплати по кожному підприємству і кожному працівнику, проаналізувати ефективність роботи районних комісій із питань легалізації зарплати. Провести зустрічі із роботодавцями та обговорити ситуацію та визначити заходи щодо підвищення зарплати. А Долинській і Петрівській райдержадміністраціям потрібно перш за все здійснити детальний аналіз причин погіршення показників, які характеризують ситуацію на ринку праці у районах, – порадила Рахуба.

 

Нагадаємо, посадовці Вільшанського району не зробили замовлення шкільних автобусів.

e-max.it: your social media marketing partner