Кіровоградка, яка пережила тяжкі опіки, збирає історії про опікових українців

, Олена Сідорова

5771Студентка Кіровоградського педагогічного університету імені Винниченка, поетеса та громадська активістка Марія Корнілова, яка зараз проходить реабілітацію після опіків ІV ступеня, збирає історії про людей, які пережили подібне, і публікує їх в окрему рубрику «Опікове» на своєму блозі «Nota Bene. Freelance writer». Наразі на платформі розміщено історії трьох опікових українців, які розповідають про свою боротьбу з опіковими травмами та їхніми психологічними наслідками.

Мета такої ініціативи – об’єднати опікових українців, щоби вони мали змогу контактувати між собою, і щоб інші люди, які отримали опіки (чи їхні родичі, близькі) могли звернутися до них у разі потреби.

– Ця ідея виникла тому, що я сама після опіків, і у мене виникало багато питань, які хотілося б поставити не лікарям, а саме людям, які пережили те саме, що і я. Навіть просто спитати поради, наприклад, з приводу того, чи варто купувати певні препарати для подальшої реабілітації, так би мовити, наглядно побачити, чи вони дають якийсь ефект. Але я зіткнулась із тим, що таких людей дуже важко знайти насправді. Багато з них живуть по своїх кімнатах, тобто, зашорені і подавлені морально через певні вади зовнішності або щось інше. І немає ніяких об’єднань чи спільнот, у яких би таким людям допомагали побороти свої страхи, – розповідає «КП» дівчина.

На думку Марії, спілкування з такими ж постраждалими є важливим етапом для подолання психологічних бар’єрів після травми.

– Звісно, є багато людей з усілякими життєвими ситуаціями, зі своїми мотиваціями, але унікальність проекту в тому, що в Україні немає аналогів саме для опікових. Коли ти розумієш, що ти не один, і бачиш, що інші люди здійснюють свої мрії, ставлять цілі і досягають їх, живуть повноцінним життям, мають багато друзів і люблять нові знайомства – це допомагає повірити й у себе. Допомагає знову соціально адаптуватись, – ділиться Марія.

– Це мотиваційні тексти від опікових або про них, що може допомогти іншим (і не лише опіковим) зрозуміти, що життя не закінчилось, і що варто боротися, і в кінці кінців усе буде добре, – продовжує дівчина. – Наші тексти буде цікаво і корисно почитати навіть пересічному читачу. Просто для того, щоб зрозуміти, що є ті, хто, незважаючи на складні життєві ситуації, не здається і прагне жити.

В кінці кожної публікації пропонуються способи зв’язку з автором чи героєм історії. Це або посилання на аккаунти в соцмережах, або форма зворотнього зв’язку з адміністрацією блогу (попросити в листі, щоб автор чи герой тексту вийшов на зв’язок, і залишити свої контакти).

Марія та волонтери Київського опікового центру міської клінічної лікарні №2, з якими вона співпрацює, просять опікових та їхніх родичів виходити на зв’язок, щоб спільно побороти свої страхи, а небайдужих до їхньої долі – долучатися до спільнот в соцмережах і висловлювати свої слова підтримки

– Важливо знати, що не всі зважають на зовнішність та інші критерії, за якими зазвичай оцінюють «неінвалідність» людей. Дуже важливо знати, що ти цікавий як особистість і що ти потрібен оточуючим такий, який ти є, – констатує дівчина.

Долучатися до проекту можна в соцмережах ВКонтакте, Facebook, Twitter або безпосередньо читати історії на платформі «Nota Bene. Freelance writer».
e-max.it: your social media marketing partner