СБУ влаштувала маски-шоу на «Радії» (ДОПОВНЕНО)
Співробітники СБУ, озброєні автоматами, у балаклавах і бронежилетах, заблокували роботу підприємства «Радій» і влаштували там обшук сьогодні, 3 серпня.
– До нас завітали представники СБУ. Вручили ухвалу про обшук, виданий суддею Ленінського райсуду Кіровограда Плохотніченком. Намагаються провести обшук та забрати документи, які належать до фінансово-господарської діяльності нашого підприємства. На перший погляд, ухвала про обшук не досить мотивована. Підозрюють нас у розкраданні бюджетних коштів, що видно зі статті, яку інкримінують. Не зовсім зрозуміло, у чому полягає розкрадання, адже всі наші контракти виконані, обладнання поставлене. Всі гарантійні зобов’язання за договорами виконуються, – заявив «КП» юрист «Радію» Михайло Гуртовий.
Водночас він уточнив, що кримінальне провадження проти підприємства розпочато цьогоріч, 15 липня. Втім про це на заводі дізналися лише тоді, коли СБУ заблокувала прохідну.
– Почали близько 9:00 ранку. СБУ заблокувала центральну прохідну, через яку здійснюється вхід і вихід всіх працівників підприємства. Також заблокували ворота. Коли завершиться обшук ми навіть не знаємо, – зазначив юрист.
За словами Гуртового, правоохоронні органи чинять тиск на працівників «Радію», погрожуючи виламати двері і винести техніку, якщо їм не нададуть документи на вимогу.
– Окрім обшуку на підприємстві, СБУ проводить слідчі дії вдома у керівництва підприємства – генерального та фінансового директорів, – додав юрист.
Працівники «Радію» у коментарі «КП» повідомили, що на завод вони могли безперешкодно потрапити, однак вийти – ні.
Тим часом присутність працівників СБУ на підприємстві прокуратура області пояснила свідчими діями у рамках провадження, відкритого за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу – привласнення та розтрата коштів в особливо великих розмірах – понад 130 мільйонів гривень.
Також за даними прокуратури, у рамках кримінального провадження слідство перевіряє версію причетності й державного підприємства «Енергоатом».
Зокрема, мова йде про здійснення фінансових оборудок із закупівлею обладнання, де завищено обсяг придбаних товарів на суму, що в сім разів перевищує його реальну вартість.
Нагадаємо, науково-виробниче підприємство «Радій» є провідним вітчизняним розробником і постачальником програмно-технічних комплексів для систем забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій з реакторами типу ВВЕР-440 і ВВЕР-1000.