Працівників водопровідно-каналізаційних мереж просять бути обережнішими

,

5192Управління Держпраці області звертається до керівників водопровідно-каналізаційних господарств донести до своїх працівників правила безпеки під час роботи в колодязях і каналізаціях, аби попередити випадки виробничого травматизму і можливі смертельні наслідки від нього.

Як пояснюють в управлінні, занепокоєння викликала ситуація, яка сталася 19 червня у Власівці поблизу Світловодська. Тоді загинуло двоє працівників водопровідно-каналізаційного підприємства «Водограй». У приміщенні приймального відділення каналізаційно-насосної станції знайшли двох машиністів. 66-річний чоловік уже був мертвий, а 54-річну жінку відправили в районну лікарню. У відділенні реанімації вона померла.

Управління проводить спеціальне розслідування цього нещасного випадку. Одна з причин – відсутність припливно-витяжної вентиляції у приміщенні каналізаційно-насосної станції.

У зв’язку з цим управління Держпраці просить звернути увагу керівників таких суб’єктів господарювання на виконання вимог «Правил техніки безпеки при експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів»:

– у приміщеннях насосних станцій вентиляція повинна забезпечувати не менше, ніж 12-кратний обмін повітря за одну годину;

– перед входом у приміщення автоматизованих насосних станцій, приймальних резервуарів необхідно не менше, ніж на 10 хвилин ввімкнути вентиляцію для провітрювання приміщень;

– системи припливно-витяжної вентиляції повинні працювати безперебійно у період знаходження в приміщеннях обслуговуючого персоналу;

– проводити ремонтні роботи у приміщеннях резервуарів дозволяється тільки після ретельного провітрювання при відкритих вікнах і дверях, перевіривши склад повітря на відсутність вибухонебезпечних газів.

Також в Управлінні акцентують увагу на тому, що працівники мають бути забезпечені засобами індивідуального і колективного захисту, бригади мають бути укомплектовані газоаналізаторами, лампами ЛБВК, рятувальними поясами.

До робіт у замкненому (обмеженому) просторі, в тому числі колодязях, люках, відстійниках тощо допускаються працівники, які:

– пройшли навчання та перевірку знань з безпечного ведення робіт;

– пройшли медичний огляд та не мають протипоказань до виконання даного виду робіт;

– забезпечені спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту, контрольно-вимірювальними приладами та сигналізаторами шкідливих та небезпечних факторів навколишнього середовища.

– перед початком робіт в каналізаційних колодязях, відстійниках, зливних ямах необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію.

– спуск людей до колодязя дозволено тільки у шланговому або ізолюючому протигазі;

– виконувати роботи у замкнених (обмежених) просторах повинна бригада не менш ніж з трьох працівників;

– під час спуску в колодязь, гноєзбірник повинен одягти запобіжний пояс зі страхувальною мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що перебуває на поверхні;

– інколи газ не можливо повністю видалити з колодязя, тож у таких випадках працівник повинен кожні 10 хвилин виходити на поверхню та відпочивати 20 хвилин;

– під час робіт всередині споруд каналізаційної мережі категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь, палити, запалювати сірники, перевіряти наявність газу підпаленим папером.
e-max.it: your social media marketing partner