Матері АТОвців зі Знам'янського району пікетували обласний Держгеокадастр

, Олена Сідорова

4383Близько десяти матерів учасників АТО із села Цибулевого Знам’янського району, сини яких вже два роки не можуть отримати по два заслужених гектарів землі, пікетували обласне управління Держгеокадастру сьогодні, 21 квітня.

Жінки розповідають, що їхніх синів забрали на передову в першу хвилю мобілізації – в 2014 році. Відтоді й розпочалася тяганина з документами на землю.

– Із жовтня 2014 року ми писали заяви на отримання двох гектарів землі, – каже мама бійця третього окремого полку спецпризначення Валентина Стрілець. – Сільська рада все оформила, в районі погодили, але в Держгеокадастрі області відмовили – видали наказ тільки на один гектар. На якій це підставі? Як це так? Всім хлопцям з нашого села і району видали по два гектари, а наших синам – десятьом бійцям – не хочуть ніяк дати! Кажуть, беріть по одному гектару. Але ж заслужено вони мають по два отримати! Ми відмовляємося від одного гектара.

Сільський голова Цибулевого Людмила Таранець каже, що в селі землі для АТОвців достатньо.

– Я особисто в 2014 році готувала план-схему, на якій показано, де можна виділити АТОвцям по два гектари, – розповідає очільниця села. – Але вони досі не можуть отримати земельну ділянку. Можу сказати, що земля для даної категорії громадян у селі є. По два гектари всім вистачить. Ця земля зараз у резерві. Як тільки вони отримають документи – ми передамо ділянки в користування АТОвцям. Всі учасники АТО, які зверталися до нас із заявами на землю, окрім цих десятьох, вже отримали її.

Основну причину стурбовані матері вбачають у постійній зміні очільників відомства, які не встигають розібратися в ситуації.

– Коли Держгеокадастр сказав, що немає землі і що вони можуть дати тільки по одному гектару – відтоді й почалася війна. Відколи ми почали боротися – змінилося сім очільників Держгеокадастру! Один із них – Чувпило – сказав: «Судіться». А потім порадив брати по гектару, а потім ще по гектару на родича. Приїхали – Чувпила немає. Та скільки ж можна? – каже мама ще одного бійця Валентина Махиня.

Виконуючий обов’язки начальника обласного управління Держгеокадастру Андрій Піньковський, який обійматиме посаду до кінця квітня, запропонував родичам повторно написати заяви на скасування наказів про затвердження проектів землеустрою. Це, за його словами, дозволить бійцям отримати обіцяну землю.

–  По трьом дозволам на розробку проектів землеустрою ми вже внесли зміни – вони вже можуть отримати по два гектари. Решта сім мають написати заяву на скасування наказів. Після цього ми внесемо зміни в дозволи і видамо усім по два гектари, – наголосив він.

 

4382

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4385

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4386

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4384

 

e-max.it: your social media marketing partner