Ніколаєнко пішов у студенти

,

413У середу Андрій Ніколаєнко дав відкриту лекцію студентам педагогічного університету. Говорив про сучасні підходи у навчанні, про створення в області освітнього кластеру, про необхідність навчатися усе життя, про так званий «університет мільярдів» та створення персонального портфоліо, яке може замінити застарілу і досить вузьку систему оцінювання знань, а також відповідав на не надто зручні запитання майбутніх спеціалістів.

 

Освіта не повинна триматися лише на системі оцінок

– Нинішня освіта тримається на системі оцінок. Це якби лікар визначав стан пацієнта, враховуючи лише його температуру тіла, і не зважав би на рентгенівські знімки та іншу інформацію, – говорить Андрій Ніколаєнко і переконаний, що так не повинно бути.

Він вважає, що в майбутній системі освіти педагог повинен бути, передусім, провідником – допомагати учням чи студентам орієнтуватися в нових технологіях. При цьому і сам повинен постійно самовдосконалюватися.

Водночас, переконаний очільник області, підходи до сучасної освіти повинні бути нетрадиційними. Наприклад, в освітньому процесі можуть використовуватися навіть комп’ютерні ігри, на кшталт стратегій. На думку Ніколаєнка, світ змінився, а перелік предметів, підходи до освіти не змінювалися вже багато десятиліть. Відтак, каже, систему потрібно міняти.

Разом із тим голова облдержадміністрації поділився зі студентами ідеєю створення нового освітнього кластеру у регіоні.

– Головною метою цього проекту буде підготовка майбутнього покоління шляхом застосування інноваційних технологій, – пояснив він.

 

Тих, хто потруїв собак, покарають

«КП» уже повідомляла, як напередодні Дня міста у Кіровограді хтось масово потруїв собак. Тварини билися у конвульсіях прямо на очах перехожих. Тоді волонтери з небайдужими городянами намагалися врятувати кількох із них, однак пощастило не всім.415

Згодом Андрій Ніколаєнко поставив завдання з’ясувати, чия була команда так по-варварськи вирішити проблему безпритульних собак. Тому й не дивно, що самі студенти підняли це запитання. Відповідаючи на нього,  очільник області пообіцяв обов’язково покарати винних.

– Я далекий від думки, що це була некерована акція, – заявив Ніколаєнко. – Це точно не виходило від міського голови Олександра Саінсуса, але, безумовно, автор у цієї ідеї є!

Голова облдержадміністрації попередив, коли особу, яка розпорядилася отруїти тварин, буде встановлено, вона на своїй посаді більше не працюватиме. А от з’ясувати, хто ця особа, – мають відповідні органи.

 

Області – туристичний клуб

Найближчим часом у регіоні може з’явитися туристичний клуб, що популяризуватиме визначні і цікаві місця та маршрути. Так Ніколаєнко підтримав ініціативу одного зі студентів.

– У 2010 році, коли я лише знайомився з областю, зрозумів, що для мене Кіровоградщина – непізнана земля, – зізнався голова облдержадміністрації і наголосив, що туризм не розвиватиметься, доки ця галузь не стане розглядатися як сфера для серйозних інвестицій.

– Кіровоград – один із прикладів неефективного використання туристичного потенціалу, – визнав Андрій Ніколаєнко, зауваживши, що у місті відсутні туристичні мапи, а також немає сайту, який би розкривав його з туристичного боку.

Теоретично той самий клуб міг би виправити ситуацію. Принципово обласна влада готова підтримати таку ідею. З нею Андрій Ніколаєнко порадив студенту звернутися до Інформаційно-ресурсного центру, де детального вивчать перспективи проекту.

 

Транспортна реформа: міська влада має визнати помилки

Саме транспортна проблема після реформи у Кіровограді стала головною під час зустрічі з Ніколаєнком. Адже студенти – це та категорія пасажирів, яка чи не найбільше відчула зміни. Майбутні педагоги скаржилися на незручний проїзд по місту і на труднощі з добиранням до університету. Відповідно мовчати молоді люди не стали. Питали напрямо.

Сам очільник області вважає, що міській владі Кіровограда не вдалося ефективно провести реформу. На його думку, вона припустилася двох суттєвих помилок: перше, при проведенні реформи так і не вдалося розробити чіткий розклад руху пасажирського транспорту, а друге міська влада «провалила» завдання зі створення системи GPS для контролю громадського транспорту.

– Усі недопрацювання міста будуть проаналізовані обласною комісією. Рух певних маршрутів змінюється за зверненнями населення. Я думаю, що рівень реформи або кардинально буде покращено, або місто має визнати свою помилку і повернути звичні маршрути назад в зворотному напрямку, – заявив студентам Андрій Ніколаєнко і уточнив, що головною ідеєю транспортної реформи була організація безпечних і якісних перевезень.

– У нас же вийшло так: безпека не підвищилася, а якість погіршилися, – констатував голова облдержадміністрації.

 

e-max.it: your social media marketing partner