Через нітрати кіровоградцям заборонили пити воду з колодязів

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

 

Спеціалісти Кіровоградського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби в області спільно з ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» протягом серпня та вересня відібрали 26 проб води з індивідуальних колодязів, щоб перевірити її на відповідність санітарним нормам.

 

Відтак, за результатами досліджень із 26 проб 21 не відповідала нормативам за санітарно­хімічними показниками. Йдеться про перевищення вмісту нітратів.

 

Із громадських колодязів відібрали 42 проби води, за санітарно­хімічними показниками нормативам не відповідали 37, мікробіологічними – 27.

 

Зважаючи на висновки спеціалістів, із 17 колодязів безстроково заборонено вживати воду, особливо для приготування харчових сумішей дітям до трьох років, оскільки вона може викликати метгемоглобінемію.

 

Метгемоглобінемія обумовлена токсичною дією нітратів, яка полягає у кисневому голодуванні тканини (гіпоксії), що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю, а також у пригніченні активності ферментних систем, що беруть участь у процесах тканинного дихання. Нітратна інтоксикація пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові, розвитком ціанозу.

e-max.it: your social media marketing partner