На мера Олександрії склали протокол про корупцію

, Оксана КОСАРЄВА, «КП»

408На олександрійського міського голову Степана Цапюка складено протокол про порушення ним Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», повідомляють «Олександрійські новини».

 

Згідно з інформацією, минулої п’ятниці у приміщенні міськради працівники УБОЗу повідомили меру про складений відносно нього протокол та запропонували з ним ознайомитись.

 

– Як нам стало відомо від працівників виконкому, відразу після приходу правоохоронців з понятими, на «допомогу» міському голові прибігли декілька його заступників, після чого в кабінеті стали вирувати емоції та був чутним неабиякий галас. Але жодні емоції керівництва міста так і не допомогли олександрійському меру, протокол йому вручили, хоча Степан Цапюк і відмовився офіційно ознайомлюватись із ним. Правоохоронці в присутності понятих зафіксували цю відмову і в понеділок передали матеріали на розгляд суду, – розповідають «Олександрійські новини» і уточнюють, що у самому ж протоколі йдеться про порушення антикорупційного законодавства, яке полягає в тому, що Степан Цапюк приховав від депутатів наявний у нього інтерес – бажання сина Максима Цапюка придбати земельну ділянку, де знаходиться комерційний об’єкт, а саме база з продажу будівельних матеріалів «Купава».

 

Запитань у депутатів до цього проекту рішення було чимало, а тому вони запропонували прибрати його з порядку денного. Однак «промерська» більшість міськради відхилила цю пропозицію та підтримала рішення. Голосував за «свій» проект рішення і сам Степан Цапюк, хоча не тільки не повинен був цього робити, а ще і зобов’язаний був публічно заявити та попередити депутатів про наявний у нього конфлікт інтересів.

 

На думку правоохоронців, своїми діями Олександрійський міський голова порушив норми Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», а саме – не вчинив жодних дій, що могли б протидіяти конфлікту інтересів між ним і його сином Максимом та відповідно службовими повноваженнями міського голови. Відтак, тепер Степан Цапюк відповідатиме перед законом і може поповнити собою Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

e-max.it: your social media marketing partner