В області на воді загинуло вже три десятки осіб

,

 

Аби убезпечити жителів регіону від трагедій на водоймах, рятувальники провели майстер-клас і дали кілька порад відпочиваючим поряд з водою. Новомиколаївський пляж як місце для показового рятування обрали невипадково, адже він вважається одним із найулюбленіших місць відпочинку жителів Кіровограда.

 

– На сьогодні в області офіційно визначено 25 місць масового відпочинку на воді, які приведено у відповідність до чинних правил. На об’єктах, що входять у це число, обстежене дно, очищена акваторія, складена карта виміру глибини, проведена паспортизація пляжу, влаштовано сезонні рятувальні пости. Загалом же на території області 80 місць стихійного відпочинку, де офіційно купатися заборонено, – констатує прес-секретар начальника Управління ДСНС в області підполковник служби цивільно-го захисту Микола Леськів.


За його словами, найкраще про безпеку громадян подбали у Петрівському районі. Там офіційно визначено десять місць масового відпочинку біля води, а також в Олександрії – там їх п’ять. У Світловодському районі безпечних пляжів лише два, у Гайворонському, Кіровоградському, Олександрійському, Олександрівському, Маловисківському, Новоархангельському, Вільшанському та Онуфріївському – по одному.


У решті районів та обласному центрі цьогоріч офіційно не встановлено місць масового відпочинку людей біля води. Як наслідок, у Кіровограді, Добровеличківському та Долинському районах на воді загинуло по три людини, а загалом по області з початку року – близько трьох десятків.


За висновками рятувальників, найпоширенішими причинами загибелі на воді є невміння плавати, перевтома, переохолодження, та найчастіше – алкогольне сп’яніння. Так, кілька років тому у Бобринецькому районі чоловік побився об заклад зі знайомими, що перепливе водойму. Та не розрахував сил, доплив лише до середини ставка…


– Рятуючи потерпілого, обов’язково треба захоплювати його за спиною – під руки, за волосся, щоб людина у приступі паніки не притопила свого рятівника. Якщо ви вже витягли постраждалого на берег, потрібно надати йому невідкладну допомогу і не припиняти надавати її до приїзду «швидкої», – пояснює керівник аварійно-рятувальної служби оперативного реагування Кіровоградської області Ігор Спірін.


Як саме надавати першу допомогу, продемонстрував начальник медичної служби УДСНС підполковник служби цивільного захисту Віталій Кушнарьов. Насамперед постраждалого треба покласти животом на своє зігнуте коліно, натиснути рукою на спину між лопаток, піднімаючи при цьому іншою рукою його голову за лоб, щоб вода вилилася з трахеї та бронхів. Штучне дихання можна робити будь-яким відомим вам способом, з розрахунку 15-18 подихів у хвилину до появи у потерпілого власного дихання. Якщо у потерпілого відсутні і дихання, і серцева діяльність, штучне дихання необхідно поєднати з масажем серця. Після кожного вдування повітря повинно бути чотири-п’ять енергійних натискань на грудну клітку. Рятувальники наголошують: не зважаючи на результат наданої першої допомоги, постраждалому у будь-якому випадку потрібен фаховий огляд у лікарні. Тож без медиків все одно не обійтись.

e-max.it: your social media marketing partner