Важкохворих пацієнтів відтепер знеболюватимуть не 3, а 15 днів

,

 

Знеболювальні препарати, до складу яких входять підконтрольні речовини, мають бути доступними, але за рецептом.

 

Про це повідомила начальник управління лікарських засобів та медичної продукції Міністерства охорони здоров’я Людмила Конашевич.

 

– Розуміючи проблему доступності паліативних хворих до знеболювальних препаратів, упродовж шести місяців міністерство здійснило низку заходів, – зазначила вона і пояснила, що мова йде про появу цього року вперше у державі таблетованої форми морфіну, а також про внесення змін до законодавства щодо спрощення вимог виписування рецептів та відпуску в аптеках лікарських засобів, які містять наркотичні речовини.

 

Посадовиця також розповіла про те, що відтепер паліативні хворі отримують рецепт з п’ятнадцятиденною потребою у лікарському засобі, тоді як раніше розрахунок був лише на три дні прийому.

 

– Тепер хворі мають можливість придбати необхідні ліки, які містять у своєму складі наркотичні речовини, у будь-якій аптеці України, яка має спеціальний дозвіл (ліцензію) на продаж таких лікарських засобів. Раніше це можливо було зробити тільки у визначеній аптеці, яка була закріплена за лікувальним закладом, у якому виписали рецепт, – розповіла Людмила Коношевич.

 

Окремо начальник управління лікарських засобів та медичної продукції МОЗ наголосила на важливості запровадження рецептурного відпуску комбінованих лікарських засобів, які містять підконтрольні речовини.

 

– Рецепт несе на собі навантаження звернення: recipio з латині означає «приймаю», тобто фармацевт приймає від лікаря звернення видати хворому якісь ліки. На сьогодні рецепт – це юридичний документ. Якщо відбулось неправильне призначення, хворий має документ, де зафіксовано, що саме лікар йому призначив, – розповіла посадовиця.

 

За її словами, рецепт – це і фінансовий документ, бо якщо ліки виписані на безплатних умовах, то про це також вказано в рецепті.

 

Водночас Людмила Коношевич звернула увагу на таку надзвичайно важливу проблему для країни, як безконтрольне систематичне самолікування.

 

– Вживаючи ліки без консультації лікаря, наші люди заліковують симптоми, які можуть бути однаковими для багатьох хвороб, і таким чином часто пропускають початок серйозних та тяжко виліковних захворювань, які можна було вилікувати, якщо вчасно звернутись до спеціаліста, – сказала вона і підкреслила, що саме з метою контролю над таким явищем торік і з’явився рецептурний відпуск.

 

В цілому ж фахівець Мінохорониздоров’я наголосила, що лікарські засоби – це дуже активні речовини, які в мізерних, визначених кількостях мають лікувальні властивості, але їхнє використання не за призначенням (передозування, всупереч затвердженій інструкції із застосування) може викликати непередбачувані побічні реакції, отруєння та навіть смерть.

e-max.it: your social media marketing partner