В Олександрії вперше відбудеться суд присяжних

,

 

Олександрійський міськрайонний суд готується провести суд присяжних. Про це повідомив в.о. голови суду Сергій Попович, передає «Правдоруб». Перша справа за участю присяжних запланована на кінець серпня – початок вересня.

 

Розглядатиметься історія, що сталася в 2010 році. У будинку разом проживали бабуся та її 29-річний онук, який п’ять років поспіль бив літню родичку. Врешті-решт терпець старенькій увірвався і вона поскаржилася на внука знайомому. Той вирішив провести із садистом виховну роботу.


Відбувалося це за розпиванням алкоголю. Але в один момент аргументи у чоловіка скінчилися. Не дослухавшись до наставника, після чергової чарки онук скрутив газету, і став цим згортком бити рідну бабусю по голові. У результаті між чоловіками виникла сварка. Під час неї жінка сунула в руку знайомого лом, а той ударив ним хлопця по голові. Онук упав, але залишився у свідомості. Згодом експертиза встановить: удар не спричинив переломів черепа і смертельним не був. Хлопець загинув від… рук бабусі.


Користуючись тимчасовою втратою уваги онука, стара почала бити його обухом сокири. Жінка завдала близько трьох десятків ударів, що викликали переломи ребер, кісток обличчя і тріщини черепа, а в підсумку - смерть. Труп хлопця вирішили заховати в ямі під будинком…


За три місяці після події літня жінка померла. А от чоловікові інкримінують співучасть в умисному жорстокому вбивстві. Якщо його провину доведуть – він може сісти за грати або довічно, або на термін від 10 до 15 років.
Щоправда, обвинувачений не вважає себе повністю винним. Чоловік наполягає на тому, що його вина - це лише удар середньої тяжкості, а решту - зробила бабуся. Саме через це у судовому процесі він побажав участі присяжних.


Суди присяжних введені в Україні новим кримінально-процесуальним кодексом торік. Скористатися таким правом може обвинувачений у тяжкому злочині, за який передбачено довічний термін.


Але в Україні суди присяжних не такі, як показують в американських фільмах чи російських шоу.


За новим кодексом, в Україні передбачена участь лише трьох присяжних у суді – ще двоє сидітиме на лаві запасних. На кожну справу список таких людей визначає комп’ютер із загального переліку, який завчасно формується депутатами місцевих рад на підставі поданих заявок. Основні критерії - від 30 до 65 років, без судимостей.


Ведуть процес двоє суддів. Однак рішення приймається колегіально - двоє суддів і троє присяжних усамітнюються в спеціальній кімнаті, де і виносять вирок та встановлюють міру покарання. Вердикт присяжних при прийнятті остаточного рішення буде вирішальним.


До речі, викликаного до суду присяжного роботодавець зобов’язаний звільнити від роботи в цей день із збереженням середнього заробітку. Загалом, присяжних в Україні мають набрати аж 14 тисяч. На їхні потреби з бюджету мають виділити близько трьох мільйонів гривень.

e-max.it: your social media marketing partner