Щороку в регіоні реєструється близько трьох десятків нових релігійних громад

,

 

Найбільше прихожан в української православної церкви, трохи менше в автокефалів та греко-католиків. Серед протестантів впливовими та чисельними вважають євангельських християн-баптистів.

 

За останні два десятки років кількість релігійних організацій в області суттєво збільшилася. Фахівці кажуть, це пов’язано насамперед із глобальними процесами - розпадом країни Рад та свободою віросповідання, проголошеною незалежною Україною. Відтоді на території області зареєструвалося трохи менше семи сотень(!) релігійних організацій, що належать до 33 конфесій, напрямків і течій.


- На Кіровоградщині створені всі умови для задоволення релігійних потреб жителів, у тому числі національних меншин, - розповідає керівник управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Віталій Останній. – Домінуючою за чисельністю релігійних організацій та прихожан є православна церква. Автокефальна – представлена 16 релігійними громадами, греко-католики – шістьома. Найбільш впливовою та чисельною протестантською спільнотою є об’єднання євангельських християн-баптистів – 87 релігійних громад.


Посадовець пояснює, що територія сучасної області є батьківщиною баптизму в Україні. За його словами, ще у 1827 році у Крупському (а колись Карлівці) Кіровоградського району та Любюмирці – Добровеличківського з’явилися перші баптистські громади.


- Сьогодні, якщо аналізувати в цілому роботу релігійних організацій у регіоні, маємо підстави стверджувати, що потреби вірян задовольняються повною мірою, - визнає Віталій Останній і зазначає, що упродовж останніх років випереджаючими темпами, порівняно з традиційними церквами, зростає кількість нерелігійних організацій, хоча загалом домінування православ’я все ж зберігається.


- Державна політика щодо релігії і церкви нині будується на засадах довіри і законності. Президент ставить завдання створювати максимально сприятливі й рівні умови для забезпечення діяльності усіх конфесій, - підсумував керівник управління.


Тим часом соціологи кажуть, що українці й надалі довіряють церкві. Хоч і кожен своїй. Нещодавнє дослідження Фонду Демініціатив імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова продемонструвало, що церкві переважно довіряють 38,4 відсотка опитаних співвітчизників, у той час як повністю довіряють - 31,7 відсотка.

e-max.it: your social media marketing partner