У православних починається Петрів піст
Уже з понеділка, 1 липня, починається найкоротший у цьому році піст, який в народі називають Петрів. Він триває всього 11 днів і закінчується 12 липня - у день пам’яті первоверховних апостолів Петра і Павла.
Узагалі тривалість Петропавлівського посту залежить від дня святкування Великодня: найдовший піст може тривати півтора місяці, найкоротший – всього вісім днів.
Встановлений Петрів піст ще у глибоку давнину. Утвердився ж, коли у Константинополі і Римі, який тоді ще не відійшов від православ’я, з’явилися храми в ім’я святих апостолів Петра і Павла. Та й освячення константинопольського храму відбулося в саме в день пам’яті апостолів - 12 липня. Власне, відтоді цей день став особливо урочистим і на Сході, і на Заході.
У православній церкві існує традиція підготовки вірян до цього свята - постом і молитвою. Священики пояснюють: вони мають бути простими і мудрими, що під силу кожному християнину. Адже сенс будь-якого посту в тому, щоб утримуватися від усього, що віддаляє людину від Бога, від того, що заважає їй у творенні духовного життя. Для когось це їжа, для інших - дратівливість, для третіх - звичка до засудження, лихослів’я... Саме на ці особисті перешкоди священики і радять звернути особливу увагу, а ще - не забувати ставити собі цілком конкретні цілі і намагатися їх досягати.
Петрів піст – не надто суворий. Але під час нього все ж не можна їсти м’ясні та молочні продукти, а також яйця. Щоправда, в усі дні, крім середи і п’ятниці, церква дозволяє куштувати рибу.