Пастух хоче почепити платників мінімалки на біл-борди

, Олена НЕСЕН, «КП»

 

Чимала кількість підприємств регіону виплачує своїм працівникам мінімальну заробітну платню. А це, переконана заступник голови облдержадміністрації Галини Пастух, - серйозна проблема і свідчить вона про те, що решту зарплати люди отримують в конвертах.

 

Ситуація із заборгованістю по заробітній платі на Кіровоградщині залишається критичною. На перше червня борг складає понад 34 мільйони гривень.
Найбільш складна ситуація, за словами Галини Пастух, склалася на знам’янських і петрівських підприємствах. Щодо Кіровограда, то боржниками, як і раніше, залишаються «Єлисаветградська транспортна компанія», «Кіровоградський ремонтний завод», «Дніпро-Кіровоград» та ще декілька філій облавтодору.
У нестачі коштів більшість підприємців звинувачує казначейство. Однак посадовиця наполягає на ретельних перевірках – надто вже багато «відмазок» казначейством.
- Таке враження, що взагалі у нас завжди все добре, тільки ось проблеми з казначейством. Ледь що, і всі відразу кивають на нього. Треба перевірити ретельно. Я знаю, що є такі території, які кажуть, що є проблеми в казначействі, а коли ми перевіряємо, виявляється, що ним вони тільки прикривались. Таких випадків дуже багато, - зазначила заступник губернатора.
Окремо вона підняла питання по мінімальним заробітним платам. Говорить, ситуація, коли працівникам виплачують мінімалку, в області залишається складною, і, на жаль, мало що змінюється.
- На перше червня виявлено майже 700 підприємств з порушенням трудового законодавства відносно використання найманої праці. Наприклад, в «Корпорації ХХІ сторіччя» середньомісячна зарплата складає лише 700-800 гривень, «Алекс-трейд» виплачує 600-700 гривень, «Альфаземпроект» і «Камелот 3000» - 400-500, - констатує Галина Пастух і додає, що в 2013 році мати середню зарплату на такому рівні - ганьба!
Посадовиця переконана, що така ситуація свідчить про виплати зарплат у конвертах.
- Тому я ще раз звертаюся до контролюючих органів, які зобов’язані ці речі перевіряти. Займайтеся цим питанням, фотографуйте і робіть біл-борди цих «діячів», які виплачують людям півтисячі! - заявила заступник очільника регіону.

e-max.it: your social media marketing partner