У Новоархангельському райсуді заявляють, що їхні вироки виправляє хакер

, Наталка Маринець

09857Суддя Новоархангельського районного суду Людмила Краснопольська поскаржилася на втручання в її діяльність. Вона заявила, що невідомі підключилися до робочого комп’ютера і виправляли вироки та документи справ, повідомляють у Вищій раді правосуддя.

Зокрема, з лютого по травень цього року під час підготовки остаточних рішень зафіксували, що крім судді, документи опрацьовували й інші особи. Під час виготовлення документів відбувалися також технічні збої.

Краснопольська звернулася із заявою до департаменту кіберполіції Нацполіції області. Правоохоронці оглянули робочий комп’ютер судді і зафіксовали більше 20 несанкціонованих підключень до нього.

Із кінця серпня дії повторювалися знову. Переважно програмою користувалися, коли суддя була у нарадчій кімнаті і під час підготовки остаточних рішень.


Інформацію за цим фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 361 Кримінального кодексу – несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв’язку.


Вища рада правосуддя вирішила звернутися до Генерального прокурора щодо надання інформації про розслідування та розкриття злочину у кримінальному провадженні.

e-max.it: your social media marketing partner