Вадим Гуцул про ліквідацію обласного управління юстиції: Ось так просто і легко, виявляється, перекреслити всі напрацювання

, Наталка Маринець

09497Кабінет Міністрів скоротив кількість управлінь юстиції з 27 головних територіальних до 8 міжрегіональних. Під ліквідацію потрапило й головне управління юстиції у Кіровоградській області. Кіровоградська, а також Запорізька і Дніпропетровська області входитимуть до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з центром у Дніпрі. Про це «КП» розповів очільник регіонального управління юстицію Вадим Гуцул.

– Кабінет Міністрів прийняв рішення ліквідувати обласні управління юстиції. Підкреслю, саме ліквідувати, а не реорганізувати. Це означає, що на Кіровоградщині більше власної структури не буде. Наша область із Запорізькою та Дніпропетровською буде відноситись до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції з центром у Дніпрі. Ось так просто і легко, виявляється, перекреслити всі напрацювання. Якщо раніше жителі райцентрів чи сіл Кіровоградщини могли приїхати до мене, як керівника юстиції у Кропивницький, тепер їм доведеться їхати у Дніпро, щоб вирішити свої проблеми, – каже Вадим Гуцул.


Через ліквідацію регіонального управління юстиції, без роботи залишаться кілька сотень людей.


– Ще один мінус полягає в тому, що 120 людей з центрального апарату управління ось так в одну мить залишаться на вулиці без роботи. Швидко працевлаштуватися у Кропивницькому такій кількості юристів буде проблематично. Однак, я переживаю за долю кожного працівника і сподіваюсь, що кожний зможе знайти роботу в максимально швидкі терміни.  Крім цього, в постанові Кабміну не зазначено, чи буде створено в Кропивницькому на заміну територіальному управлінню хоча б менше по структурі й повноваженням відділення. Сподіваюсь, що таке все-таки буде, однак, які напрямки залишаться знову ж таки не відомо, – додає керівник юстиції в області.


Ще чотири роки тому про діяльність обласної юстиції мало хто знав. Нині управління знано покращило якість надання послуг та реалізувало чимало проектів.


– За чотири роки мого керівництва юстицією ми стали кращими, доступнішими та відкритішими. Ми підвищували правову освіченість жителів Кіровоградщини. Консультували людей у селах. Вивели на новий рівень стан виконання судових рішень про стягнення аліментів. Відкривали сервісні центри «Open Space». Робили ремонти в відділах, причому не з бюджетних коштів, а за рахунок спеціального фонду, отриманого в результаті наданих послуг, щоб приймати людей не в приміщеннях із обшарпаними стінами, а в нормальних зручних умовах, – розповідає «КП» Вадим Гуцул.


Про те, чим займатиметься після ліквідації управління, керівник юстиції, поки не каже. Однак зазначає, пропонували очолювати інші державні структури в області.


– Незважаючи на весь масштаб зробленого і всі ті недоліки, до яких призведе ліквідація, із честю приймаю таке рішення уряду. Маємо виконувати нормативно-правовий акт, тож буду освоювати нову специфіку ліквідатора, – каже Вадим Гуцул. – А я відкритий до всього нового. Сьогоднішній стан справ мене не те що не лякає, а тільки мотивує рухатися вперед ще швидше. Зараз маю кілька пропозицій очолювати інші державні структури в області. Які саме – поки триматиму в секреті. Про результат розповім згодом.

e-max.it: your social media marketing partner