У Новоархангельському районі троє людей захворіли на гепатит А

, Наталка Маринець

09298В одному із сіл Новоархангельського району зареєстрували три випадки захворювання на вірусний гепатит А серед дорослих, у тому числі двоє осіб із однієї родини, повідомляють в обласному лабораторному центрі.

В установі зауважують, випадки епідемічно пов’язані між собою. Шлях передачі – контактно-побутовий.


Наразі фахівці проводять епідеміологічне розслідування, лабораторні дослідження криничної води та обстежують контактних осіб.

За 8 місяців цього року зареєстрували 10 випадків захворювання, із них три – у дітей.

 Вірусний гепатит А – гостре інфекційне вірусне захворювання, що протікає із загальною інтоксикацією і переважним ураженням печінки.


Зараження відбувається під час споживання забруднених продуктів, води, через немиті руки, речі домашнього вжитку (посуд, білизна, рушник, іграшки, тощо), якими користувався хворий. Проникнення інфекції в організм відбувається крізь слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.


Інкубаційний період може тривати від 7-50 днів. У більшості випадків хвороба починається гостро з підвищенням температури тіла до 38.5 градусів, з’являється ломота в тілі, можливе першіння в горлі. Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, що супроводжується блювотою. Через декілька днів температура нормалізується, але загальна слабкість зберігається. Печінка в цей період збільшується й у хворого виникають неприємні відчуття у правому боці. Період характеризується жовтим кольором шкіри і склери очей.

e-max.it: your social media marketing partner