На Кіровоградщині можуть зникнути фазани і зайці-русаки
Екологи б’ють на сполох. Через підпали очерету й верболозу в області гинуть різні види фауни. Відповідальність за це – лише невеликий штраф. Фахівці пояснюють, навесні з’являється потомство у зайців, відкладають яйця куріпки та фазани, гніздяться водоплавні птахи. Відтак саме вони під найбільшою загрозою зникнення.
– Люди, може не задумуючись, чи невідомо з яких причин палять. А в очеретах же фазани, куріпки, зайці в сухій траві, а коли все горить – це жахливо! Мати-фазанка захищає гніздо до останнього і часто гине, бо не встигає злетіти, і зайчата не можуть врятуватися, коли усе горить, – говорить голова Компаніївської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Анатолій Мічкалов.
Відповідальність за спалення сухостою – штраф до трьох сотень гривень. Однак для природи наслідки більш непоправні, наголошують фахівці.
– Щороку люди як палили, так і палять. Зараз такі найпопулярніші серед мисливців види дикої фауни як фазан і заєць-русак, на яких щороку полюють дві тисячі мисливців, опинилися під загрозою зникнення, – констатує заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кваша.
Жителів Кіровоградщини закликають не вчиняти підпалів. А свідків загорань трави чи очерету просять телефонувати на гарячу лінію лісомисливського господарства за номером (0522) 22-06-03 або викликати пожежників.
текст: Алла Зейферт
фото: ілюстрація