У Новопразькій громаді цьогоріч планують завершити реконструкцію школи

, КП

06843У Новій Празі Олександрійського району цього року планують завершити масштабну реконструкцію школи і модернізацію вуличного освітлення. Реалізація проектів стала можливою завдяки децентралізації. Об’єднана громада отримала більше коштів, а відтак – більше можливостей для розвитку.

Реконструкція навчально-виховного об’єднання №2 у Новій Празі триває другий рік. За цей час виконали більшу частину ремонту. Уже переобладнали систему теплопостачання, замінили покрівлю. У школі невдовзі запрацює дитячий садок. Там уже облаштовують групи для дошкільнят.

– Капітальний ремонт приміщень, коридорів, будівництво нової їдальні, внутрішніх туалетів на другому і третьому поверсі, каналізаційної системи, утеплення та оздоблення фасаду, заміна вікон на енергозберігаючі, – розповідає голова Новопразької громади Богдан Куруп.

Відкрити дитячий садок планують цьогоріч. Відтак уже оголосили про набір дітей. Заклад розрахований майже на півсотні місць.

– Із 25 лютого оголосили набір до дитячого садочка, вже отримали 23 заяви від батьків. Поки що пройшов невеликий проміжок часу, але впевнена, що зберемо повні групи, – каже директор Новопразького навчально-вихованого об’єднання Наталя Федяєва.

Капітальний ремонт школи обійдеться у більш ніж 30 мільйонів гривень. Гроші на реконструкцію залучають із фонду регіонального розвитку.

– Починаючи з 2014 року, коли Президентом України став Петро Порошенко, реально запрацював державний фонд регіонального розвитку. Олександрійський район протягом 3-4 років отримує величезні кошти для реалізації освітніх та медичних проектів, – каже Богдан Куруп.

У нинішньому навчальному році школярі Новопразького навчально-виховного об’єднання отримали також сучасне обладнання для кабінету хімії. Першокласники сіли за нові парти.

– Я люблю навчатися в школі, бо тут займаюсь карате. Також подобається фізкультура, англійська мова і математика, – розповідає першокласниця Віка Герко.

Окрім реконструкції школи, у Новопразькій громаді реалізують ще кілька значних проектів. Торік розпочали заміну вуличного освітлення. Встановили більше сотні сучасних ліхтарів. Цьогоріч запланували капітальний ремонт доріг.

– Величезні кошти на сьогоднішній день ми отримуємо як територіальна громада, як та громада, яка не побоялася реформи децентралізації, повірила у її переваги. Місцевий бюджет збільшився у п’ять разів. Зрозуміло, що все за один день чи один рік не зробити, але в реформі децентралізації проглядається системність змін, і вона забезпечить стабільний розвиток, – підсумував Богдан Куруп.

Завдяки новим можливостям у громаді планують повністю переобладнати систему водопостачання, реалізувати проект із переробки сміття і збудувати власний центр безпеки.

 

e-max.it: your social media marketing partner