Пацієнти обласної дитячої лікарні отримуватимуть послугу МРТ безкоштовно

, Олена Сідорова

06492Депутати Кіровоградської обласної ради виділили мільйон гривень на те, щоб послуга магнітно-резонансної терапії для пацієнтів обласної дитячої лікарні стала безкоштовною. Таке рішення вони прийняли на своїй сесії сьогодні, 28 січня.

Нагадаємо, обласна дитяча лікарня не має власного томографа. Пацієнтів направляють в інші медзаклади. Із проханням закупити апарат звернулися до депутатів облради родичі трирічної Соні Зайченко, доньки учасника АТО, яка померла від невчасної діагностики хвороби у листопаді 2018 року.

За словами головного лікаря обласної лікарні Василя Хорощака, вартість апарату МРТ становитиме 1 мільйон 300 тисяч євро.

– Під нього окремо потрібно побудувати будівлю. Для цього треба не менше року. Тому правильне рішення – зараз виділити кошти на послугу, а далі вирішувати питання закупки томографа, – додав Василь Хорощак.

Кошти на оплату послуги МРТ виділили з обласного бюджету. В середньому таке обстеження в місяць проходить близько 60 маленьких пацієнтів. Одного мільйона має вистачити, щоб покрити ці витрати.  

– Кількість томографів в області дозволяє забезпечити цією послугою і дорослих, і дітей. Раніше таке обстеження безкоштовно отримували учасники АТО. Сьогодні депутатський корпус підтримав ініціативу облдержадміністрації і передбачив кошти на те, щоб і дітки, які потребують такої послуги, безкоштовно її отримували, – наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.
e-max.it: your social media marketing partner