До 80-річчя утворення Кіровоградщини презентували виставку

, Ірина Іванова

06428В обласному художньому музеї презентували виставку «Степова Еллада. Живописна ода рідному краю», присвячену 80-річчю утворення Кіровоградської області. В урочистому відкритті взяв участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, повідомляють в облдержадміністрації.

«Степова Еллада. Живописна ода рідному краю» – це виставка картин та архівних документів, організована обласним художнім музеєм спільно з обласним архівом. Вона має на меті показати красу степової Кіровоградщини та познайомити відвідувачів з історичними фактами, пов’язаними зі створенням області.

На виставці представили 34 картини як знаних митців-метрів, так і молодих художників-земляків. У центрі експозиції розміщено триптих Петра Оссовського «Степова Еллада». Найбільше експонується полотен художників Володимира Федорова та Сергія Шаповалова.

Характерною рисою виставки є її ліричний напрям – на картинах зображено природу Кіровоградщини, архітектурні перлини, центральні вулиці Кропивницького, краєвиди заповідника-музею «Хутір Надія» та інших визначних місць.

Організатори планують найближчим часом у рамках відзначення ювілею області представити наступну частину виставки «Степова Еллада», де будуть експонуватися художні твори на виробничу тематику, портрети відомих людей області тощо.

 

06431 06430


Документальна частина виставки – це архівні довідки, протоколи, а також фотоальбоми, підшивки газет, друковані видання, що засвідчують історію Кіровоградщини.

Привітавши учасників презентації, Сергій Коваленко наголосив:

– Степова Еллада – це і є неофіційна назва Кіровоградщини, географічного центру України, – наголошує Сергій Коваленко. – Наша мала батьківщина завжди була потужним торгівельним, військовим, культурним і освітнім центром. Ці традиції продовжуються і нині. Обласний центр – колиска професійного українського театру. Ми пишаємося краєвидами, пам’ятками історії і культури, які є на Кіровоградщині.

 

06429

e-max.it: your social media marketing partner