У Вільшанському районі нітрати в питній воді перевищують норму в 15 разів

,

05473У Вільшанському районі нітрати в питній воді перевищують норму від трьох до 15 разів. Відтак вода непридатна до пиття та приготування їжі, повідомляють у тамтешньому відділі Держпродспоживслужби області.

Перевірки проводилися у серпні цього року. На дослідження відібрали воду з криниць у селах Сухий Ташлик, Березова Балка, Куца Балка, Мала Вільшанка, Калмазове, Коритно-Забузьке, Чистопілля, Бузникувате та Вівсяники.

Фахівці не радять воду до пиття, особливо дітям до трьох років.

Однією з причин забруднення питної води – незадовільне утримання колодязів і не проведення щорічного чищення від мулу, який дає високий вміст нітратів.

Для зменшення кількості нітратів у питній воді та доведення показника до норми, необхідно дотримуватись санітарних вимог:

– питні колодязі мають бути розташовані на незабрудненій місцевості на відстані не менше 50 метрів від вбиралень, вигрібних ям, місць утримання худоби, інших забруднюючих джерел;

– ізолювати колодязь відводом поверхневого стоку (дощових і талих вод), навколо нього треба зробити глиняний «замок» із замішаної та пошарово утрамбованої глини чи масного суглинку глибиною два метри і шириною один метр, або бетонований майданчик радіусом не менше ніж двох метрів, товщиною 15-20 сантиметрів та з ухилом від колодязя;

– оголовок криниці влаштовується на висоту не менше метра вище поверхні землі;

– з метою захисту від засмічення оголовок повинен щільно закриватись кришкою, зверху оголовка влаштовується дашок, навіс або будка;

– не рідше одного разу на рік проводити чистку та дезінфекцію криниць;

– періодично проводити лабораторні дослідження питної води із громадських криниць, свердловин та вододжерел приватних домоволодінь.
e-max.it: your social media marketing partner