Очільниця лісгоспу області закликає Верховну Раду не знищувати галузь

, Ірина Іванова

05332Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Наталія Ревенко ініціювала звернення до Верховної Ради про скасування змін і доповнень у Податковому кодексі. Проект рішення зі зверненням облрада оприлюднила на своєму сайті.

Зокрема у документі сказано, що зміни до законодавства зумовлять зубожіння, а то і банкрутство лісової галузі.

«Згідно з внесеними змінами податок за лісові землі, який раніше входив до складу рентної плати за використання лісових ресурсів, на сьогодні складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством.

Земельний податок на лісові землі, запроваджений вищезазначеним Законом, зумовлює необхідність оподаткування земель на яких тільки проектуються чи створюються лісові насадження (незімкнуті лісові культури, зруби, прогалини) а також насадження до 40 річного віку, тобто ті, в межах яких неможливо отримати деревину, придатну для реалізації, всіх земель на яких розташовані захисні ліси та ліси з обмеженим лісокористуванням (заказники регіонального та місцевого значення), інші об’єкти природно-заповідного фонду.

Так, за даними земельного кадастру, лісові землі, що перебувають в постійному користуванні лісогосподарських підприємств сфери управління Держлісагентства України на території області складають 122 тисячі гектар, у тому числі лісів можливих для експлуатації – 41,0 тисяча гектар або 34%.

Враховуючи, що навіть для утримання лісової охорони, виконання заходів з охорони і захисту лісів, лісорозведення, виготовлення правовстановлюючих документів на землі лісогосподарського призначення тощо, якими завжди опікувалась держава, державні лісогосподарські підприємства протягом останніх трьох років не отримують жодної копійки з державного бюджету, а використовують кошти, отримані від господарської діяльності, сплата земельного податку призведе до зубожіння та банкрутства як лісогосподарських підприємств так і лісової галузі в цілому», – йдеться у зверненні.

Відтак Ревенко закликає Верховну Раду невідкладно скасувати зміни і не знищувати лісове господарство.
e-max.it: your social media marketing partner