На Кіровоградщині відбувся обласний педагогічний форум
У районному будинку культури Новоукраїнки провели щорічний обласний педагогічний форум. Більше півтисячі педагогів із усіх районів області зібралися обговорити тему впровадження концепції Нової української школи і поділитися досвідом, як втілюються освітянські реформи та новий зміст освіти на Кіровоградщині. Привітали освітян із відкриттям форуму голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та перший заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.
Серед знакових подій, які відбулися в освіті області, наголосили на форумі, – поступово оновлюється матеріально-технічна база, змінюється новий освітній простір, переглядаються підходи до навчання, методики викладання. Школа переходить на особистісно орієнтоване навчання та підготовку кожного учня до життя у суспільстві.
Завдяки роботі у цьому напрямку, область за доступністю дошкільної освіти посіла шосте місце в Україні. А до кінця 2018 року планують відкрити ще понад вісім сотень додаткових дошкільних місць. До 2020 року черги у дитячих садках мають зникнути.
Крім того, Кіровоградщина займає перше місце в Україні за кількістю функціонуючих опорних шкіл – їх 74. Збільшується і кількість дітей, які навчаються інклюзивно, створюється мережа інклюзивно-ресурсних центрів.
У рамках проекту «Здоров’я наших дітей» у закладах освіти та спорту провели ремонти спортивних залів, а також за бюджетною програмою відкрили 12 спортивних майданчиків зі штучним покриттям.
Проведена робота позитивно вплинула на результати навчальних досягнень учнів. За рейтингами зовнішнього незалежного оцінювання, торік Кіровоградська область піднялася з 20 на 17 місце в Україні.
Зміни відбуваються й у професійно-технічній і вищій освіті.
Як наголосив Сергій Кузьменко, статистика свідчить не тільки про здобутки, а й визначає напрямки, в яких потрібно працювати.
– Однозначно ми маємо у галузі освіти рух уперед. Знаково, що якість знань наших тогорішніх випускників із іноземних мов покращилася майже вдвічі. Комп’ютерні класи й інтерактивні дошки є у кожній школі, відкриваються лінгафонні кабінети. У цьому році більше 11 тисяч першачків почнуть отримувати освіту вже за новою методикою, адже ми у це вклали кошти і попрацювали з вчителями початкових класів. Втім деякі райони відстають у статистиці зі створення опорних шкіл. Тому звертаюся до керівників тих територій, де неякісно дбають про освіту, зокрема, в Бобринецькому й Онуфріївському районах, професійно виконувати свою роботу і думати про дітей, адже будівництво країни – за ними, – наголосив очільник області.
Сергій Кузьменко вручив директорам шкіл із п’яти районів ключі від семи нових шкільних автобусів. Зокрема, три нових автобуси отримав Голованівський район, по одному – Знам’янський, Новоукраїнський, Петрівський та Устинівський.
Їх придбали на умовах співфінансування. Загальна вартість становила більше п’яти мільйонів гривень.
Потреба у шкільних автобусах в області становить ще 34 одиниці.
За останні три роки на автобуси для дітей області виділили майже 66 мільйонів гривень – це кошти державного, місцевих та обласного бюджетів. На ці кошти придбали 44 автобуси та один спеціальний автобус в обласному центрі для підвезення дітей з особливими потребами до реабілітаційного центру.
Всього Кіровоградщина має 227 шкільних автобусів, які підвозять понад дев’ять тисяч дітей.
Після пленарної частини форуму учасники продовжили обговорення освітянських проблем і пошук шляхів їх вирішення на засіданнях тематичних секцій.
фото: Олена Сідорова