Медики вийдуть на акцію протесту через заборгованість із зарплати

, Любов Попович

00242На початку вересня, коли розпочне роботу Верховна рада, усі працівники медичної галузі в Україні вийдуть на попередж­увальну акцію протесту через заборгованість із заробітної плати і брак фінансування, повідомила голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Козлова.

– На сьогоднішній день по всій державі виник­ла заборгованість із зарплати медичним працівникам. Державна субвенція покриває потребу галузі лише на 52%. З квітня медики отримують зарплату частинами і не в повному обсязі. Внаслідок цього, станом на липень тільки у Кіровограді виникла заборгованість 17 мільйонів гривень, – уточнила Козлова і зазначила, частково цю заборгованість погасили коштами з міського бюджету, але проблему це не вирішило.

До кінця року, за словами голови обкому, для фінансування медичної галузі в обласному центрі не вистачає 44 мільйони гривень, а в області – понад сто мільйонів.

– Лікарі не отримують виплат на оздоровлення, крім того, обурює зрівнялівка в оплаті праці, адже сьогодні санітарка і лікар І-ІІ категорії отримують однакову заробітну плату, галузь укомплектована кадрами лише на 67% із яких 40% пенсіонери. Якщо наступного року охорона здоров’я отримає фінансування на рівні нинішнього, ми боїмося, що багато лікарень просто доведеться закривати, а медичні працівники залишаться без роботи так, як сьогодні залишилися на вулиці лікарі ліквідованої санітарної служби, – переконана Козлова. – Саме тому наші вимоги чіткі: збільшити державну субвенцію на фінансування галузі, збільшити тарифні розряди лікарів, призначити нарешті міністра охорони здоров’я…

Акція протесту поки буде попереджувальною. Якщо медиків не почують, вони готові вдатися до більш радикальних заходів.

– Страйкувати усією галуззю ми не можемо, бо лікарі не відмовлять у наданні допомоги хворим. Але якщо нас не почують і не задовольнять наші вимоги, усі медичні працівники в лікувальних закладах України напишуть одночасно заяви на звільнення, – попередила голова обкому медпрацівників.
e-max.it: your social media marketing partner