Один бюджет – дві лікарні

,

862Уже цього тижня перед депутатами обласної ради стане непросте завдання. Розуміючи необхідність ощадливо розпоряджатися бюджетними коштами, вони повинні будуть вирішити: який із двох медичних закладів – дитяча обласна лікарня чи Знам’янська бальнеологічна лікарня – отримають фінансування з бюджету на свою реконструкцію. І перший, і другий медичні заклади нині у вкрай важкому стані.

Про обидві лікарні «КП» писала неодноразово. Ситуація і там, і там надто складна. Дітям доводиться лікуватися у жахливих умовах – грибок роз’їдає стіни, штукатурка сиплеться, обладнання бракує… У Знам’янці візуально стан закладу кращий, але він потребує інвестицій. Якщо зараз не вкласти близько 50 мільйонів гривень, є ризик втратити не лише триповерховий нині недіючий корпус, а й свердловини. Разом із тим головну властивість – можливість лікувати унікальною радоновою водою.

Утім, кажуть експерти, ситуацію у бальнеологічній лікарні може виправити приватний інвестор. Дитячій лікарні, крім бюджету, більше ніде шукати підтримки.

 

ВІКТОРІЯ КРАМАРОВА:
депутат, голова бюджетної комісії обласної ради
– Щороку чотирнадцять тисяч наших дітей лікуються у жахливих умовах. У дитячій обласній лікарні критична ситуація, яка вимагає негайного втручання. Це розуміє очільник області Андрій Ніколаєнко. З його ініціативи на цей рік там запланований ремонт. Але ми вирішили звернутися до голови облдержадміністрації з пропозицією виділити максимальний ресурс із бюджету на реконструкцію закладу. Ми також проситимемо Андрія Івановича пролобіювати виділення додаткових коштів на дитячу лікарню на рівні центральних органів влади. Реконструкція і модернізація мають відбуватися комплексно, а не крапельно. Так, як відбувалася реконструкція театру. Натомість Знам’янська бальнеологічна здравниця, як об’єкт може бути цікавою інвестору і його потрібно шукати.
 

ОЛЕКСАНДР ЧОРНОІВАНЕНКО:
депутат обласної ради

– В бютжеті обасті є вільні кошти – 33 мільйони, які не розподілені. Обласна рада вправі проголосувати за виділення цих коштів і для обласної дитячої, і для бальнеологічної лікарень. Стільки, скільки на першу чергу необхідно. Взагалі я пропоную поетапне фінансування.


ВІКТОР СЕРПОКРИЛОВ:
депутат обласної ради
– Знам’янська бальнеологічна лікарня, якщо взяти до уваги аналогічні заклади у державі, сьогодні не підпадає під напрямки, якими повинна опікуватися бюджетна сфера. Я погоджуюся з тим, що бюджет може допомагати здравниці, але ми не матимемо можливості знаходити кожен рік по два-три мільйони на латання дірок. Нам потрібно шукати шляхи комплексного вирішення питання водолікарні, поетапне нічого не дасть. Нам потрібно шукати інвестора.

КОСТЯНТИН ЯРИНІЧ:
депутат, голова комісії облради з питань охорони здоров’я
– Так, дійсно, Знам’янська водолікарня у скрутному становищі, але дитяча обласна лікарня взагалі у жахливому стані. На мою думку, виділяти гроші з бюджету на бальнеологічну здравницю – було б нелогічно. Адже такі заклади у державі навпаки приносять прибуток, це самостійні одиниці. Вважаю, потрібно піднімати питання про приватизацію водолікарні, а кошти, виручені від цього, спрямувати на дитячу обласну лікарню. Бюджет не матиме можливості щороку виділяти мільйони на здравницю. Якщо спрацюємо за таким механізмом, одним пострілом уб’ємо двох зайців: дамо можливість розвиватися Знам’янці і матимемо потрібні гроші на реконструкцію і модернізацію головного лікувального закладу області для дітей. Нам сьогодні треба думати саме про них.

e-max.it: your social media marketing partner