Люки із залізобетону замінять на полімерні. Аби не крали

,

540

Уже багато років поспіль люки каналізаційних колекторів – улюблена нажива для злодіїв-«металістів». На чорному ринку одна така чавунна кришка коштує в середньому 50 гривень, у той час як для підприємств вона обходиться мінімум у десять(!) разів дорожче. Останні несуть збитки, а це змушує шукати інші можливі варіанти для захисту колекторів – антивандальні. Після чавунних почали встановлювати залізобетонні, але і їх крадуть через арматуру. Підприємство «Теплоенергетик» пішло ще далі. Нині встановлює полімерні.

 

– Нові люки є ідеальним рішенням для встановлення на тротуарах пішохідних зон. Вони мають гарний естетичний вигляд, зручні у використанні і здатні витримувати навантаження від 2 до 25 тонн. Попри те, що встановлення таких люків потребує зайвих капіталовкладень, вартість одного люка – понад 700 гривень – підприємство свідомо іде на такі затрати. Адже тільки таким шляхом ми можемо відвернути злочинну увагу від люків, а це означає вберегти кіровоградців від небезпеки, – говорить генеральний директор КП Сергій Кравченко.

 

За інформацією «КП», сьогодні в обласному центрі бракує більше сотні люків. Ще стільки ж не вистачає решіток системи зливової каналізації. Відтак, дірок на дорогах Кіровограда багато. А це означає, що кожен із нас у зоні ризику: і пішоходи, і водії.

 

Найнахабніша крадіжка, зазначають у Кіровоградській міській раді, сталася у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Тоді «металісти» викрали зливові решітки по всьому центру.

 

– Це вже справжній виклик злодіїв усій громаді міста, – заявив заступник міського голови Сергій Поліщук і додав, що з вересня з кіровоградських доріг вкрадено 120 решіток системи зливової каналізації.

 

Тим часом Віктор Панішко – директор КП «Кіровоград-Універсал 2005», яке обслуговує систему зливової каналізації, каже, що протягом останніх місяців направив до правоохоронних органів понад півсотні заяв з приводу викрадення решіток і люків, однак розслідування просувається повільно.

 

– Резервний запас решіток на підприємстві вже закінчився. Кожна нова пластикова решітка, а інші підприємство вже не ризикує ставити, коштує 580 гривень, тож одночасно закрити всі каналізаційні колодязі змоги не має, – констатував директор підприємства.

 

e-max.it: your social media marketing partner