Тютюн і алкоголь от-от подорожчають через новий акциз

, Ірина ІВАНОВА, «КП»

2901 вересня набула чинності постанова Кабміну про введення нових акцизних марок на алкогольні напої та тютюнові вироби.


Згідно з повідомленням Міндоходів, документ встановлює вид акцизних марок нового зразка, а також підвищує їхню вартість – до 27 копійок за марку на алкогольні напої та до 14,2 копійок за марку на сигарети.


Нові марки акцизного податку відрізняються від своїх попередниць дизайном і кольоровою гамою. Кожна має графічний захисний елемент, який містить інформацію в закодованому вигляді.


Кіровоградець Юрій – курець зі стажем. Про новий акциз, говорить, чув. Однак чоловік зауважує, що здорожчання марки бодай на кілька копійок, потягне за собою відчутне підняття ціни на цигарки.


– Про це ніхто не говорить, принаймні я не чув, але сигарети подорожчали ще у серпні. Принаймні, ті, що я курю, – на 50 копійок. Очевидно, такого слід чекати й у вересні. З такими темпами росту цін, мабуть, доведеться позбутися своєї звички, – говорить житель обласного центру.


А тим часом, Всесвітня організація охорони здоров’я відзначила Україну як одну з держав – світових лідерів у боротьбі з тютюнокурінням. У 2008-2012 роках кількість курців в Україні, за дани-ми Держстату, скоротилася з 10 мільйонів осіб до 8,35, або на 17% за чотири роки.


Міністерство охорони здоров'я вважає, що скорочення поширеності куріння стало результатом заходів, які вживалися протягом останніх років, і очікує, що закони про звільнення громадських та робочих місць від тютюнового диму та про заборону тютюнової реклами, які набули чинності наприкінці 2012 року, сприятимуть позитивним тенденціям і надалі.

e-max.it: your social media marketing partner