«Дорогі» школярі. Зібрати дитину до школи стає з кожним роком дорожче

,

267Кінець серпня зазвичай оповитий легким сумом за збіглим літом і підготовчими клопотами до школи. Для школярів ці клопоти приємні, бо вони мають можливість отримати нове приладдя, взуття і гарне шкільне вбрання. А от батьки нерідко чухають потилицю, де на все це взяти грошей.


З кожним новим навчальним роком шкільні базари все більше вражають широким розмаїттям товарів і новими цінами на них, які, як правило, тільки зростають і майже ніколи не знижуються. Ось і цього літа зібрати школяра до школи стало дорожче, ніж іще рік тому. Отож діти для своїх батьків стають дорогими у прямому і в переносному сенсі слова.


Зошити, щоденники, ручки, олівці і фарби, альбоми для малювання, скріпки і усілякі липкі папірці, які навчання роблять не тільки цікавим, а й яскравим – все це приваблює школярів і спустошує кишені їхніх батьків. Хоча саме ці товари – не найдорожча стаття витрат на підготовку учня до школи.


278Ціни на начиння шкільних рюкзаків коливаються залежно від якості предметів. Щоденник можна купити від 15 до 30 гривень, зошити тонкі – від однієї гривні, на 96 аркушів потяг-нуть на шість гривень, ручки – від гривні до 10. Ціни на спеціальні предметні зошити, допоміжну літературу, як от готові домашні завдання, додадуть до витрат на канцтовари ще більше сотні гривень.


Окремим рядом ідуть шкільні портфелі. Їх – на будь-який смак і гаманець, але геть дешевих знайти – зась. На ринку простенький рюкзак коштує близько трьохсот гривень. Залежно від того, скільки на ньому з’являється додаткових прикрас і функцій – ціна зростає до семисот.


Набагато більше доведеться викласти на шкільне вбрання та взуття. Хлопчачі брюки - від 160 до 250 гривень, сорочки - від 90 до 150 гривень, дівчача блузка – «скромно» потягне на сотню, а за сарафан просять від 200 до 300 гривень. Спортивний костюм на учня молодших класів потягне від 180 до 300 гривень. Утім, якщо школяр старший, то готуйтеся викласти ще на 200 гривень більше.


Ціни на взуття різняться найширшим діапазоном. Усе залежить від якості виробу. Туфлі, кросівки можна знайти і дешеві – у межах 100-150 гривень, але будьте певні, в такому випадку дитина носитиме їх недовго. Якщо ж обирати взуття кращої якості – ціна потягне на кілька сотень.


З особливим трепетом до шкільних зборів ставляться батьки першачків. Як правило, і витрати саме на цю вікову групу дітей є найбільшими.


Вікторія, мама хлопчика-першокласника, поділилася, що, збираючи сина до школи, грошей не шкодувала, хоча й намагалася бути економною. Проте все ж довелося викласти кілька тисяч гривень. Тільки за шкільну форму – брюки і жилетку з емблемою – заплатили 353 гривні, сорочка обійшлася у 150 гривень, туфлі купили за 200, рюкзак потягнув на 700. Саме до придбання останнього батьки підійшли дуже вимогливо: щоб спинка була ортопедична, щоб він був зручним і мав гарний вигляд.


Інша мама першокласниці – Наталя – каже, що навіть страшно всі витрати підсумувати. Для своєї доньки придбала сарафан, блузку, туфлі, вишиту сорочку. На все це витратила більше тисячі гривень. А до цього ще треба додати спортивний костюм і взуття, рюкзак за 300 гривень і начиння в нього на ще 200 гривень. За одні тільки банти довелося заплатити сотню. Одним словом, аби для першокласника купити все необхідне, треба витратити не менше двох-трьох тисяч гривень.


До цих витрат згодом додадуться ще оплата за предметні зошити і деякі підручники. Як правило, останнім часом у школах дітей забезпечують усіма книжками. Виняток становлять тільки деякі спеціалізовані навчальні заклади, де треба купувати підручники з іноземних мов.


Буквально в усіх класах учням також окремо треба придбати предметні зошити, атласи і контурні карти, без яких навчальний процес сьогодні вважається неповним. У деяких школах витрати на допоміжну літературу «вписуються» у двісті гривень, а в деяких батьки вже здали більше півтисячі.


Утім, яке ж свято першого дзвоника без осіннього букета? Традиційно напередодні свята асортимент квіткових базарів значно розшириться, як і ціновий діапазон. Нарівні зі звичними продавцями, торгуватимуть айстрами та жоржинами зі своїх городів і бабусі. Такий букет, хоч і буде недешевим, але точно не дорожчим, ніж гламурні метрові троянди.

e-max.it: your social media marketing partner