Ціни за вивезення сміття у Кіровограді не підніматимуть

, Олена НЕСЕН, фото Валерія ЛЕБЕДИКА, «КП»

283У кількох мікрорайонах Кіровограда нещодавно людям вручили рахунки від фірми «РАФ-ПЛЮС». У них підприємство пропонує городянам укласти нові угоди і згідно з ними сплачувати за вивезення сміття за новими тарифами. Люди розгублені. Кажуть, розцінки значно вищі за ЖЕКівські.


Кіровоградець Юрій Якович показує рахунок, який нещодавно йому надіслав «РАФ-ПЛЮС». Каже, якщо зараз він сплачує ЖЕКу за вивіз сміття 10 гривень, то згаданій фірмі повинен буде віддавати 30 гривень на місяць. Такі зміни тарифу чоловіка, звісно, не задовольняють, як і десятки інших кіровоградців, що звернулися зі скаргами до міськвиконкому та на «гарячу» лінію губернатора.


– Справа в тому, що з'явилася організація «РАФ-ПЛЮС», яка взяла на себе зобов'язання вивозити сміття, і сповістила кіровоградців про те, що вже з серпня ми повинні платити гроші їм. А кошти просять немаленькі. Коли я зателефонував до бухгалтерії ЖЕКу, щоб дізнатися, кому все ж таки платити, мені відповіли наступне: поки новій фірмі перераховувати гроші не треба. Тож зараз ми всі у «підвішеному» стані, – розповідає Юрій Якович.


Вирішивши розібратися у цій ситуації, чоловік подзвонив безпосередньо у «РАФ-ПЛЮС», і запитав – чому так дорого просять? Та у відповідь почув лаконічне «у нас такі розцінки». Позиція підприємства чоловіка обурює. До того ж, каже, незрозуміло, кому все ж таки платити за серпень, адже розуміє – у будь-якому випадку заручниками ситуації опиняться люди.


Міська влада громадян заспокоює. Чиновники кажуть, що нині непорозуміння з фірмою фактично зведене до нуля.
– Згідно з постановою Кабміну та рішенням сесії міської ради ми повинні вивести послуги вивезення сміття з тарифу КРЕПів і ЖЕКів. Тепер цим має займатися окреме підприємство, яке виграло тендер. Це фірма «РАФ-ПЛЮС», – пояснює заступник міського голови Сергій Поліщук.


За його словами, відтак переможець повинен надати свої економічно обґрунтовані пропозиції по вартості вивезення сміття, які має опрацювати відділ економіки і згодом оприлюднити. Протягом 21 дня вони проходять обговорення. Якраз зараз начебто триває процес обговорення. Наступний крок – розгляд пропозиції фірми виконавчим комітетом, який може їх затвер-дити або ж відхилити.


Однак вийшло так, що «РАФ-ПЛЮС» випередило події: одночасно з поданням своїх економічних обґрунтувань фірма почала укладати договори з людьми.


– Після отримання скарг від громадян, ми відразу звернулися до керівництва цього підприємства з вимогою негайно призупинити укладення договорів. У відповідь отримали лист, що дійсно керівництво не дочекалося рішення виконкому і завчасно проявило ініціативу, – додає Сергій Поліщук.


Тож останнє слово – за міськвиконкомом, засідання якого планується провести у середині вересня. А доти – люди мають сплачувати кошти за вивезення сміття, як і раніше, ЖЕКу, згідно з діючим тарифом.


Та якщо виконком таки прийме пропозицію фірми «РАФ-ПЛЮС», послугами саме цього підприємства користуватимуться усі кіровоградці. І робота його розпочнеться із укладення догово-рів із кожним мешканцем міста, підприємством чи установою. Але щодо підвищення цін, запевняє міська влада, люди можуть не перейматися.


– Однозначно, збільшення вартості послуг не буде. Це позиція Президента України, Прем’єр­міністра, голови облдержадміністрації і наша – у жодному разі не підвищувати тарифи. Дай Бог, змінювати їх тільки в сторону зменшення, – зазначає заступник мера.


Тож виходить, ті рахунки, які пред’явив «РАФ-ПЛЮС» кіровоградцям, поки що не обгрунтовані. Судячи з усього, фірма видала бажане за дійсне.

e-max.it: your social media marketing partner