Тарифи в області не підніматимуть – підстав немає

, Ірина ІВАНОВА, Тетяна ЛЕВІНСЬКА, «КП»

239Чиновники заспокоюють: вартість житлово-комунальних послуг для мешканців області без згоди робочої групи не зросте.


- Підвищення тарифів необгрунтоване – це позиція і Уряду, і Глави держави. На рівні області усі підприємства житлово-комунальної сфери подають департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації свої розрахунки і без відповідного погодження робочої групи жоден тариф з їхнього боку не може бути підвищеним, – пояснює директор відомства Ольга Довжук і звітує про підготовку регіону до нового осінньо-зимового сезону.


За її словами, нині понад 60 відсотків котелень регіону вже готові до роботи, паралельно 70 відсотків цих об’єктів відремонтовано капітально.


– Замінено 2,6 кілометра теплових мереж, або 78 відсотків до плану, закуплено 63 відсотки від потреби вугілля, – говорить посадовиця і додає, що для зменшення обсягів споживання природного газу область і надалі поступово переводить свої котельні на альтернативні види палива.


Відтак, нині в стадії реконструкції котельні в Новгородці і селі Богданівка Знам’янського району – великі котельні перебудовують на менші блочно-модульні котельні. Напри-клад, щоб у районній лікарні було тепло, у котельні ставиться два котли, які працюватимуть на альтернативних видах палива. А це, в свою чергу, дає значну економію.


В облдержадміністрації вже порахували, скільки блочно-модульних котелень потрібно встановити, наприклад, в Олександрії та Кіровограді, аби два міста хоча б наполовину скоротили споживання природного газу. За попередньою калькуляцією, в обласному центрі потрібно встановити 22 блочно-модульні котельні, а в Олександрії – 25. Різниця у кількості пояснюється тим, що у Кіровограді встановлення котелень почалося раніше. На все про все потрібні колосальні гроші, а тому реалізувати плани буде дуже важко. Утім, Ольга Довжук зауважує, що багато і так вдалося зробити і переважно завдяки інвесторам та співпраці з міжнародними фондами.


До речі, нещодавно до реалізації подібного проекту долучилося комунальне підприємство «Кіровоградтепло», яке планує на міжнародному форумі у Гельсінкі залучити кредитні кошти під три відсотки для встановлення у Кіровограді котелень, що працюватимуть на альтернативних видах палива.


В цілому, Ольга Довжук зауважує, що в рамках підготовки до зими у житловому фонді вже відремонтовано 436 покрівель (67 відсотків), 174 системи електропостачання (70 відсотків), а також промито 36 опалювальних систем. Загалом до зими повністю готові 2656 будинків (68 відсотків). Серед об’єктів соціальної сфери до опалювального сезону готові 65 відсотків шкіл і дитячих садочків, а також 62 відсотки лікарень.


Такі темпи у профільному міністерстві оцінили, а регіон назвали в числі лідерів.


– Завдяки активній роботі Кіровоградщина увійшла до групи областей, де найкращі показники підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осін-ньо-зимовий період 2013/2014 року, – заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

e-max.it: your social media marketing partner