«Велта» завершила другу чергу будівництва

, Любов ПОПОВИЧ, «КП»

203Знакова подія відбулася у вівторок у селі Коробчино Новомиргородського району. Тут завершилося будівництво об’єктів другої черги гірничо-збагачувального комбінату з видобутку та переробки ільменітових руд ТОВ ВКФ «Велта». Складовими будівництва стали корпус гравітації та реконструйована дільниця доводки. Це означає, що комбінат повністю збудова-ний і готовий працювати на повну потужність. Підприємство стало одним із двох гірничодобувних комбінатів, збудованих в Україні за роки незалежності, і одним із трьох, які провели оцінку запасів сировини за міжнародною системою JORC.

 

Привітати колектив комбінату й урочисто перерізати символічну стрічку на підприємство з’їхалося чимало шанованих гостей, серед них – голова обласної адміністрації Андрій Ніколаєнко, народний депутат України Віталій Грушевський, голова Новомиргородської РДА Олександр Ковтун, голова районної ради Микола Чепіжак, міський голова Яків Немировський і, звичайно ж, генеральний директор компанії «Велта» Андрій Бродський.


– Ще не стерся у пам’яті час, коли тут було чисте поле, – зазначив очільник області Андрій Ніколаєнко. – Тоді ніхто не вірив, що тут буде завод. Сьогодні ж ми маємо не лише прибуткове підприємство, а й нові робочі місця та перспективу на багато років уперед. «Велта» – потужний, серйозний виробник, тут гарний колектив, кращі спеціалісти. Запуск другої черги комбінату знакова подія ще й тому, що «Велта» встановила світові рекорди з будівництва і запуску виробництва.


– Рік тому тут закладали капсулу майбутнього підприємства, а сьогодні вже перерізаємо стрічку на знак завершення другої черги будівництва, – підкреслив генеральний директор компанії «Велта» Андрій Бродський. – Ми йдемо вперед, будуємо нові потужності, створюємо нові робочі місця. Ми розвиваємося чітко за визначеним планом.

 

205Незважаючи на несприятливі світові тенденції ми будуємо, виплачуємо зарплату, підтримуємо соціальну сферу.
Андрій Бродський підкреслив, що успіх нового підприємства не лише заслуга колективу. Цього вдалося досягти перш за все завдяки фінансовій підтримці, яку компанії надав «Промінвест-банк» у вигляді кредитування, спів- праці з обласною і районною владою. У тому, що проект дійсно дієвий, переконує і той факт, що у кар’єрі нині кипить робота: працюють два екскаватори, які завантажують автомобілі видобутим піском, що далі курсує на переробку. Незабаром тут з’явиться ще один потужний екскаватор.


Введення нових об’єктів в експлуатацію дозволить збільшити потужності комбінату зі 185 тисяч до 300 тисяч тонн ільменітового концентрату на рік. Таким чином, після виходу на проектну потужність ГЗК «Велта» забезпечить два відсотки світового обсягу видобутку ільменіту.


– Ми серйозно займаємося маркетинговою політикою на внутрішніх і зовнішніх ринках, бачимо тенденції поліпшення ситуації. Будемо реалізовувати титанову продукцію для українських металургійних комбінатів. Привідкрию завісу над одним з перспективних планів: за рік, можливо, розпочнемо будівництво ще одного комбінату біля Лікарівського родовища, що за сім кіло-метрів від Коробчиного, - зазначив Андрій Бродський і наголосив, що як потужний інвестор стратегічного для регіону об’єкту, цілком підтримує процес актуалізації програми «Центральний регіон-2015», оскільки друга черга гірничо-збагачувального комбінату – теж важливий елемент оновлення та модернізації головного документу області.


Загальний обсяг інвестицій у першу та другу черги будівництва склав понад 122 мільйони доларів, із них 107 – кредитні кошти. Керівництво підприємства зізнається, що знайти серйоз-ного інвестора, який би не побоявся вкласти кошти у будівництво ГЗК з нуля у чистому полі, було досить складно. Два роки банк вивчав усі ризики, але зрештою зважився надати кредит. Сьогодні фінустанова готова обговорювати й підтримати подальші проекти та ідеї компанії.


Андрій Ніколаєнко підкреслив, що обласна влада ні на мить не сумнівалася в успіху справи. Констатує, за рік завдяки будівництву комбінату створено більше півтисячі нових робочих місць, до яких після введення в експлуатацію другої черги об’єктів додасться майже сотня. Місцеві бюджети отримали стабільного і серйозного платника податків.


Не зважаючи на короткий час роботи, нині ТОВ «Велта» можна сміливо назвати соціально-відповідальним бізнесом. Ще до початку будівництва компанія інвестувала кошти у розвиток району. За них придбали шкільний автобус для школи у Коробчиному, відремонтували дитяче відділення в центральній районній лікарні, придбали автомобілі для ветеранів війни. Водночас компанія відремонтувала частину місцевих доріг і збудувала нову – об’їзну за межами Новомиргорода, аби вантажний транспорт не розбивав міські шляхи.


204Звітує «Велта» і про ремонт пологового відділення в районній лікарні. Його урочисто відкрили того ж дня, що і другу чергу об’єктів комбінату. Відтепер породіллі матимуть не гірші умови для народження малюків, ніж в обласному перинатальному центрі.


Не менш важливим питанням для комбінату є забезпеченість фахівцями, які тут працюватимуть. Саме тому керівництво «Велти» серйозно працює над реалізацією програми будів-ництва житла у райцентрі. Крім того, вже сьогодні ведеться профорієнтаційна робота зі старшокласниками місцевих шкіл, аби вони обирали собі у майбутньому професію гірника і поверталися працювати додому. Для них тут є робота і гарні перспективи.

e-max.it: your social media marketing partner