А ви впевнені, що не брали кредит у банку? Шахраї торгують копіями паспортів українців!

, Олена НЕСЕН, «КП»

90В Україні масово розпродують копії паспортів. Торговці віддають їх шахраям за декілька доларів, а ті вже використовують чужі документи, як заманеться: для оформлення кредитів, реєстрації фірм або всіляких махінацій в інтернеті.

 

Без особливих зусиль розповсюджувачів копій паспортів українців можна знайти в соц- мережах і на численних форумах. За всі сторінки одного документу торговці просять від двох до чотирьох доларів. Та якщо покупець виявляється «оптовиком», готовим придбати велику партію, копії віддають і за півтора долара.


Хто ж «зливає» особисті дані українців? Юристи звинувачують пункти обміну валют, нібито вони головні розповсюджувачі такої інформації. Адже з 2011 року НБУ зобов’язав банки здійснювати купівлю-продаж валюти тільки за умови пред’явлення паспорта, а для цього вони повинні зробити копію документа, що засвідчує особу. Тим часом банкіри кивають на копіювальні центри. Мовляв там можуть робити зайві копії паспортів, а далі – продавати через мережу.


Спеціалісти кажуть, такий товар користується досить великим попитом. Цілі придбання чужих даних у всіх різні – від кредитів до оформлення фірм.


Наприклад, дівчата, що виступають замовниками копій паспортів, зізнаються, що документи їм потрібні для сайтів знайомств. Однак, існують і більш небезпечні схеми, наприклад, оформлення людей на роботу, кредити, чи відкриття «липової» фірми.


Поки про таких розповсюджувачів розповідають жителі столиці. Утім, подейкують, що торгівля копіями документів відбувається і за межами Києва – по всій Україні.

e-max.it: your social media marketing partner