Пасажирка 274-го: Де ж грошей узяти на цей проїзд, якщо я отримую мінімальну пенсію?

, Олена НЕСЕН, «КП»

56Упродовж останніх двох тижнів від стареньких пасажирів автобусу №274, що курсує між Кіровоградом і селищем Новим, тільки й чути, що їх знову обмежують у праві на проїзд – до шести осіб в автобусі, що рухається в режимі маршрутного таксі. Мовляв, все життя працювали на державу, віддали їй усе, що могли, а нині їх ніхто не поважає. Додають жару дискусіям пасажирів-пенсіонерів і кондуктори. Кажуть, не будете платити – власник підніме тариф до 3,5. Адже і підприємству нині живеться не солодко…


- Це просто немислимо возити безкоштовно тільки шість чоловік при такій кількості населення, яке живе у селищі! Де ж це грошей взяти на цей проїзд, якщо я отримую мінімальну пенсію і вся йде на ліки?! І головне, у нас навіть вибору немає, бо можемо користуватися тільки 274-м автобусом, – обурюється жителька Нового, пенсіонерка Валентина Іванівна.


Утім, такі заяви керівництво автопарку вважає безпідставними. За словами генерального директора підприємства Анатолія Голованова, 274-й маршрут й надалі безкоштовно перевозитиме пільговиків. Говорить, автобуси їх возили, так і возитимуть - не менше, ніж раніше.


- Як відомо, ми обслуговуємо пасажирів у звичайному режимі і у режимі руху маршрутного таксі. В останньому - вартість проїзду складає 2,5 гривні, пільгові перевезення на ньому державою взагалі ніяк не відшкодовуються. Відповідно збитки у нас складають понад 50 тисяч на місяць, - пояснює керівник автопарку. - Стояло питання про закриття цього маршруту, але і депутатський корпус, і жителі селища виступили проти цього. І ми прийняли таке компромісне рішення: майже в два рази збільшити кількість пільгових відправлень, а у режимі маршрутного таксі обслуговувати тільки шість пільгових категорій, які вважаються немасовими.


За словами Анатолія Голованова, немасові категорії - це, наприклад, чорнобильці, діти-сироти, інваліди - будуть перевозитися за рахунок підприємства у всіх автобусах 274-го маршруту без винятку. Тобто, це може бути і 10, і 20 чоловік. Обмеження ж торкнеться масових пільгових категорій, таких як пенсіонери і діти війни. Та вони, як наголошують на підприємстві, без перешкод зможуть користуватися рейсами звичайного режиму, кількість яких тепер буде збільшена майже удвічі.


- Ми збільшили кількість відправлень пільгових рейсів упродовж дня до 36. Було 20. Тобто, пільговики зможуть спокійно їздити з інтервалом у півгодини. Обмеження буде тільки в автобусах, що працюють у режимі маршрутного таксі. Таким чином, ми розраховуємо, що пільговики перейдуть у пільгові автобуси, а інші пасажири користуватимуться режимом експрес, - додає Анатолій Голованов.


Планується, що автобуси №274 їздитимуть за новими правилами вже з першого серпня.

e-max.it: your social media marketing partner