ХАБАР: конкретні розцінки

,

130

Останні дослідження громадської думки хоч і вказують на те, що Кіровоградська область не надто потерпає від хабарництва, багато хто розуміє – це лише соціологія. Реалії життя демонструють інші цифри. Сьогодні навіть за звичайну ін’єкцію в медзакладі потрібно заплатити. Такса – від 10 до 20 гривень. Схожа ситуація у взаємовідносинах із кастою некорумпованих працівників ДАІ - нині навряд чи знайдеться водій, якому не доводилося вкладати в документи купюру, аби чоловіки з смугастими жезлами зайвий раз не псували нерви…

 

Фактично звичка брати і давати хабарі у наших співвітчизників у крові. Утім, у сучасному суспільстві така традиція - не в тренді. Розвинені країни світу раз за разом демонструють, що через хабарництво й корупцію посад позбуваються навіть найвищі державні чиновники. Причому іноді йдуть у відставку під шаленим осудом і тиском громадськості …


В Україні, на жаль, подібних фактів публічного визнання своєї вини ще немає. У нас поки один-єдиний розкручений хабарник – суддя-колядник Ігор Зварич. Він наразі офіційно визнаний обвинуваченням і судом рекордсмен: сума отриманого хабара – мільйон доларів та два мільйони гривень. За що? За ухвалення правильних рішень.


А от за що платять кіровоградці і скільки коштує особливе вирішення питання – читайте далі! «КП» зібрала інформацію про затримання хабарників з початку 2012 року. Тож нижче наведені суми і пропозиції – цілком офіційні.

 

Успішний захист дипломної роботи – близько 4 тисяч
Прокуратура Кіровограда спільно з працівниками міліції викрила корупційні дії посадової особи вищого навчального закладу, котра за сприяння студентці в захисті дипломної роботи отримала неправомірну вигоду у сумі 500 доларів США.

 

Перемога у тендері – 4,8 тисячі
Керівники ПТНЗ вимагали та отримали хабар у сумі 4,8 тисячі гривень від представника ТОВ за надання переваги та визнання його переможцем під час тендерної процедури із закупівлі за бюджетні кошти паливно-мастильних матеріалів.

 

Перевезення малої рогатої худоби – 5 тисяч
Працівники прокуратури області спільно з УБОЗ УМВС України в області «на гарячому» затримали начальника управління ветеринарної медицини, головного державного інспектора ветеринарної медицини одного з районів Кіровоградщини. Він отримав хабара у сумі 5 тисяч гривень від голови фермерського господарства за позитивне вирішення питання щодо перевезення кіз та овець з одного району в інший.

 

Звільнення від штрафу – 6 тисяч
Правоохоронці затримали двох працівників інспекції з питань захисту прав споживачів у Кіровоградській області за вимагання 6 тисяч гривень у підприємця, скарги на якого надійшли в інспекцію. Натомість контролери обіцяли звільнити бізнесмена від штрафу розміром 200 тисяч гривень.

 

Надання довідки про відбуте покарання – 6 тисяч
У Гайворонському районі працівник кримінально-виконавчої служби вимагав від умовно засудженого, що перебував на обліку, хабар розміром 6 тисяч гривень за надання незаконної довідки про вже нібито відбуте покарання, завдяки чому засуджений сподівався без проблем вибути за межі України.

 

Підтвердження МСЕК – 10 тисяч
Двох лікарів, членів міжрайонної МСЕК №1 Кіровоградського обласного бюро МСЕК, визнано винними у вимаганні та отриманні 10 тисяч гривень хабара від інваліда, який звернувся до них з приводу підтвердження його інвалідності. Саме стільки медики попросили в чоловіка за розгляд питання без тяганини.

 

Договір оренди земельної ділянки – 10 тисяч
Правоохоронці затримали заступника голови Кіровоградської РДА, який вимагав та отримав 10 тисяч гривень хабара від заступника директора ТОВ за підписання договору оренди земельної ділянки (площа 10 гектарів), яка належить одній з сільських рад Кіровоградського району.

 

Надання кадастрової інформації – 10 тисяч
Працівники УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області затримали «на гарячому» під час отримання хабара посадову особу органу виконавчої влади в одному із районів області, який вимагав від керівника фермерського господарства 10 тисяч гривень за надання кадастрової інформації про вільні земельні ділянки на території району.

 

Оренда приміщення – 12 тисяч
Правоохоронці затримали «на гарячому» начальника Кіровоградського міжрайонного управління водного господарства під час одержання ним хабара у сумі 12 тисяч гривень від приватного підприємця за надання останньому погодження на оренду приміщення деревообробного цеху та використання його до укладення договору оренди.

 

Не притягнення до відповідальності – 15 тисяч
Співробітники СБУ спільно з обласною прокуратурою та підрозділом внутрішньої безпеки МВС України затримали капітана і старшого лейтенанта міліції - співробітників відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС України в області - «на гарячому» під час передачі їм 15 тисяч гривень за не притягнення місцевого жителя до кримінальної відповідальності за зберігання наркотиків.

 

Не порушення кримінальної справи – 20 тисяч
Прокуратура спільно з СБУ області затримала керівника слідчого відділу одного з райвідділів міліції, який за не порушення кримінальної справи вимагав саме такий хабар.

 

Виділення земельної ділянки – 20 тисяч
Під час одержанні хабара правоохоронці затримали сільського голову одного з районів Кіровоградщини. Він вимагав у місцевого жителя 20 тисяч гривень за вирішення питання щодо виділення земельної ділянки площею 1 гектар на території сільради.

 

Зменшення вартості автомобіля на аукціоні – близько 40 тисяч
Кримінальну справу порушено стосовно заступника начальника відділу Державної виконавчої служби Олександрійського міського управління юстиції, який за вирішення питання щодо зменшення вартості вантажного автомобіля марки «Volvo», що реалізувався через аукціон, одержав хабар від фізичної особи-підприємця у розмірі 5 тисяч доларів США.

 

Дозвіл на розміщення торгівельних точок – 50 тисяч
Працівники управління по боротьбі з організованою злочинністю викрили у хабарництві першого заступника міського голови, який вимагав у комерційного директора ТОВ, що мав намір здійснювати роздрібну торгівлю продуктами харчування, 50 тисяч гривень.

 

Цей перелік можна продовжувати, адже підказку: «Це питання можна вирішити за…» можна почути в різних установах. Залишається вирішувати – купуватися на цю пропозицію чи ні. Але при цьому слід пам’ятати, що кримінальну відповідальність несуть обидві сторони – і та, що бере, і та, що дає.

e-max.it: your social media marketing partner