Молодим – вакансії, старшим – ваучери на освіту

,

743

Не секрет, що на Кіровоградщині ситуація на ринку праці непроста. За підсумками минулого року в області нараховується близько 40 тисяч безробітних, і це тільки тих, що офіційно стали на облік у центри зайнятості. Керівництво регіону планує в найближчі роки звести ці показники до мінімуму. Сприятиме цьому нова, більш дієва, на думку посадовців, програма зайнятості населення, а з нею – і свіжі підходи.

 

- Що ми хочемо домогтися цією програмою? По-перше, замість створення робочих місць розглядається варіант працевлаштування. Це зовсім різні підходи. Пам’ятаєте, були такі показники, як створення робочих місць? Кіровоградщина створила таких 21 тисячу за підсумками 2012-го. Але цифра нас зовсім не задовольняє, оскільки баланс між створеними і ліквідованими - близько семи тисяч. Тобто, фактично ми маємо сім тисяч робочих місць, - констатує заступник облдерж- адміністрації Галина Пастух і додає, що за допомогою нової програми зайнятості регіон планує щорічно працевлаштовувати на нові робочі місця 17 з половиною тисяч осіб.
Як розповіла посадовець, одне з нововведень цього закону – запровадження ваучерів на перенавчання. Вони призначені для тих, хто досягнув 45 років і не в змозі конкурувати на ринку праці з молоддю, а тому потребує перекваліфікації. За допомогою ваучерної системи держава оплачуватиме перенавчання таких людей.
- Я нещодавно була в центрі зайнятості і вручала перший ваучер одній жінці. Вона дуже задоволена можливістю отримати нову спеціальність, буде протягом року навчитися писати програми. На це держава їй дає 11 тисяч гривень, - розповіла Галина Пастух.
Право на перекваліфікацію людей, яким виповнилося 45 років, матиме декілька навчальних закладів Кіровоградщини. Їх перелік затвердив Кабмін. До цього списку увійшли КНТУ, компаніївський технікум ветеринарної медицини, професійно-технічні навчальні заклади Гайворона, Знам’янки, Новгородки, Новоукраїнки та Новоархангельського району.
Тож, якщо ваучерна система користуватиметься попитом, а безробітні отримуватимуть нову освіту і згодом – нове робоче місце, ринок праці в області стане більш збалансованим.
А от чи є шанс влаштуватися на роботу молоді з незакінченою вищою освітою, «КП» перевірила самостійно, не покладаючись на інформацію чиновників.
Олені – 20 років. Вона ще навчається у виші. Дівчина звернулася до обласного центру зайнятості, аби їй допомогли знайти роботу. Прийшовши на вказаний у талоні час і потрапивши на консультацію до спеціаліста, її здивуванню не було меж. Каже, хоча вакансій за майбутньою спеціальністю не знайшлося, працівник центру занятості настільки люб’язно поводилася, що новина про відсутність роботи сприйнялася не так важко. Більше того, там порадили звернутися до місцевого видавництва, яке, можливо, потребуватиме нового працівника…
Хтось скаже, що реалії значно відрізняються від разового походу в центр занятості, що вдало працевлаштуватися не так легко, що ввічливо у таких установах спілкуються не завжди, але навіть психологи кажуть, що тим, хто дійсно шукає роботу, сторонні фактори не стануть на заваді.

e-max.it: your social media marketing partner