Кому вигідно, щоб біл-борди в Кіровограді ніхто не чіпав?
Як би юридично чиновники не завуалювали скандальне рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради про скасування мораторію на встановлення рекламних носіїв на центральних вулицях Кіровограда, містяни добе розуміють: це перший крок до перетворення обласного центру на рекламну яму. Ще більшу за ту, в якій місто знаходиться зараз. Кому це вигідно? Відповіді на поверхні.
Нинішня влада добре «причепурила» проект рекламного рішення, яким затверджується комплексна схема розміщення рекламних конструкцій у центрі міста. А ще наприкінці серпня, до «редагування», він мав більш правдивий вигляд. Зокрема, відкритим текстом говорилося про продовження власникам рекламних щитів дії дозволів, термін яких сплинув, і надання нових. Йшлося зокрема про те, що біл-борди і сіті-лайти з’являтимуться на Великій Перспективній, Преображенській (від вулиці Пашутінської до Калініна), Дворцовій та на площі Богдана Хмельницького.
Однак після того, як цю тему підняли місцеві медіа, проект рішення з офіційного сайту міськради кудись зник, а начальник управління архітектури у коментарях ЗМІ заявив, що проект ще «сирий» і його доопрацьовують, аби все не виглядало так, «як поява нових сіті-лайтів, продовження оренди і тому подібне». Як бачимо, «доопрацювали». Тільки в інтересах кого? Очевидно, що не кіровоградців.
Адже новим рішенням не передбачена розробка концепції рекламних носіїв, вимог до сучасного зовнішнього вигляду реклами, зменшення кількості зайвих біл-бордів і сіті-лайтів, які відповідають низці норм, зокрема, не мають належної відстані між собою.
Інше питання полягає в тому, чому поки одні активно протидіють такому рішенню кіровоградської влади, інші - стають на підтримку. Зокрема, у підконтрольному екс-нардепові Андрію Табалову сайту зараз усіляко виправдовують «рекламне» рішення.
Відтак можна припустити, що Табалов має певні бізнес-інтереси, а саме кількадесят біл-бордів, юридично власником яких виступає ВАТ «Кіровоградський хлібозавод». Своїм станом рекламні щити не лише псують вигляд міста, а й можуть бути небезпечними для кіровоградців, про що красномовно свідчать фото.