Відмовимося від газу – зменшимо тариф на тепло

,

0296523

Перша в області газогенераторна установка, яка з вугілля виробляє газ, встановлена на кіровоградському комунальному підприємстві «Теплоенергетик», зокрема на його відо- кремленому підприємстві «Теплоелектроцентраль».

 

Саме цей газ, а не дороговартісний природний, буде використовуватись на котлах ТЕЦ. І керівництво підприємства переконане, що зробить усе можливе для того, щоб установка була запущена до початку опалювального сезону.


Усього планується встановити щонайменше три подібних агрегати, що надалі дасть можливість економити до 30 відсотків споживання природного газу. Працюватиме установка на донецькому вугіллі, а потім, коли відкриються олександрійські шахти, можливий перехід і на буре вугілля, що дасть ще більший економічний ефект.


Встановленням газогенераторних установок у нашій області займається Кіровоградська паливно-енергетична компанія, яка в даному випадку виявила інвестиційне зацікавлення КП «Теплоенергетик». Спеціалісти компанії не лише змонтують установку, а й обслуговуватимуть її.


– Установка вже пройшла випробування, працює у штатному режимі, – зазначила директор Кіровоградської паливно-енергетичної компанії Оксана Чепаченко. – І хоча для подальшої її ефективної роботи потрібно виконати ще ряд проектних, налагоджувальних та будівельних робіт, пущена вона буде вчасно, згідно з графіком.
Подібна модернізація теплогенеруючих підприємств, які забезпечують теплом населення та бюджетні установи, дасть позитивний результат щодо вартості послуг.


– Якщо зараз ми прагнемо просто здешевити вартість газу, на якому працює підприємство і відмовитись від зростання тарифів на тепло, то надалі мова, можливо, йтиме про їх зниження, – переконаний генеральний директор КП «Теплоенергетик» Сергій Кравченко. – Адже головна складова тарифу – це вартість газу. Знизиться вона – з’явиться можливість хоча б не підвищувати тариф.


Для Кіровоградщини широке використання подібних газогенеруючих установок є досить актуальним з огляду на те, що існує Олександрійський буровугільний басейн. Особливість Кіровоградської ТЕЦ полягає в тому, що вона була спроектована і починала працювати саме на олександрійському бурому вугіллі. Згодом підприємство було переведено на газ через його тодішню дешевизну. Також треба було вирішувати й екологічні проблеми. Адже від викидів ТЕЦ страждало населення Ковалівки, постійно нарікаючи на запиленість та задимленість мікрорайону. Якщо зараз розглядати питання про переведення підприємства на вугілля, то вартість подібних робіт з урахуванням вирішення екологічних питань становитиме 80 мільйонів гривень. При цьому 45 мільйонів спрямують на екологію.

e-max.it: your social media marketing partner