Полонених моряків із Кіровоградщини відпустили (ВІДЕО)

, Наталка Маринець

09261Усіх військовополонених українських моряків, серед яких двоє з Кіровоградщини – Роман Мокряк і Андрій Артеменко, а також 11 політв’язнів відпустили. Вони повернулися в Україну сьогодні, 7 вересня.

Їх повернули у рамках взаємного звільнення Україною і Російською Федерацією полонених.

«Нарешті сталося те, за що ми боролися понад 9 місяців. 24 українських військових моряків повертаються додому. Не секрет, що оперативники ФСБ намагалися схилити моряків визнати провину, відмовитися від єдиної позиції. Не секрет, що моряки перебували в жорстокій ізоляції всі ці 9 місяців, без побачень з близькими і без телефонних дзвінків. Єдиною можливістю для моряків дізнатися, хоча б на словах, що відбувається вдома було спілкування з їх адвокатами. Кожен з моїх колег розумів, що справа складна, «токсична» і може спричинити несприятливі наслідки для захисника. Але ніхто з них не здригнувся, не виявив слабкість», – написав на своїй сторінці у Facebook адвокат у справі українських моряків Микола Полозов.

Нагадаємо, вранці 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку українському буксиру «Яни Капу» і двох катерів, «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь. При виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили вогонь на ураження по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливість проходження через протоку. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них отримали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ. Всі полонені були заарештовані так званим «судом» в Криму, після цього їх перевезли в московські слідчі ізолятори «Лефортово» і «Матроська тиша».

e-max.it: your social media marketing partner