Музичне тріо з Кропивницького вибороло гран-прі на міжнародному фестивалі

, Любов Попович

07145Із тріумфом виступили на міжнародному фестивалі-конкурсі «Україна – це ми» двоє викладачів кропивницької музичної школи №4 – Любов Кардаш і Валентина Донцова, та їхня учениця – Анна Чумаченко. Із майже сотні виступів учасників столична публіка схвально оцінила мистецько-просвітницький проект кропивничанок «Секрет успіху Соломії Крушельницької». Додому вони привезли гран-прі і масу позитивних емоцій, якими поділилися з «КП».

Про талановиту бандуристку Аню Чумаченко, яку навчає грі на інструменті й вокалу Любов Кардаш, «КП» уже розповідала. У скарбничці учениці і вчительки вже чимало перемог у різноманітних конкурсах і фестивалях. Утім перемога на міжнародному фестивалі-конкурсі «Україна – це ми» для всього тріо найбільш бажана, бо принесла їм перше гран-прі. Із 93 учасників конкурсу з України, Китаю і Нігерії і глядачі, і журі віддало перевагу театральній постановці, автором якої стала Любов Кардаш.

– На конкурсі представили композицію «Секрет успіху Соломії Крушельницької». Це мистецько-просвітницький проект. Більше року виношувала ідею, вивчала літературу і творчість відомої артистки, щоб якомога правдивіше передати образ уславленої оперної співачки. Єдине, що було авторською вигадкою в драматичній композиції, – поява дівчинки-бандуристки, яка прийшла до Соломії розпитати про секрет її успіху, – розповідає Любов Кардаш і додає, цю роль зіграла Аня Чумаченко, а Валентина Донцова, яка працює в музичній школі концертмейстером, легко вжилася в свою роль, бо в постановці теж грала концертмейстра Соломії Крушельницької – Ольгу Окуневську.

Театральна мініатюра тривала близько 12 хвилин. Усі виконавці трималися впевнено, бо до виступу на фестивалі міні-виставу показали глядачам у своїй музичній школі і в театрі імені Кропивницького.

– Ми дуже хвилювалися, бо на конкурсі виступали останніми. Це дуже важко, адже вже побачили виступи достойних конкурентів. Але після нашого виступу члени журі плакали й аплодували стоя­­чи, – каже Любов Кардаш і додає, вони ще не знали результатів конкурсу, а до них підходили глядачі, дякували і просили сфотографуватися.

Перемозі на фестивалі Любов Кардаш дуже радіє. Каже, в житті брала участь у багатьох конкурсах і фестивалях, має чимало перемог, але це гран-прі – перше, таке омріяне і бажане.

– Я настільки вжилася в образ Соломії Крушельницької, уявляла, як вона думає, як відповідає на запитання, що коли мене щось запитували, відповідала словами співачки. Хотілося передати і зовнішній образ, і внутрішній світ Крушельницької, зробити це професійно, – ділиться
емоціями музичний педагог і додає, після того як кропивницьким акторам вручили нагороду, до них підійшов невідомий чоловік і подарував три тисячі гривень. – Для нас це була приємна несподіванка. Дякуємо невідомому меценату.

Музичний педагог продовжує розвиватися і передавати це зерно своїм учням. Каже, вони бачать це зростання і самі прагнуть рости.

– Дітям важливо бачити, що їхній педагог теж росте і розвивається. Це викликає цікавість і інтерес. Коли мої учні гарно виступлять на концерті, я їм кажу: мені за вас було не соромно, я вами пишаюся. Така підтримка і ставлення їх надихає, у них ростуть крила, – розмірковує співрозмовниця «КП».

Повернувшись додому з перемогою, Любов Кардаш не розслабляється, каже, одразу хоче поринути в роботу, аби здійснити свою мрію.

– Хочу створити повноцінну виставу, у канву якої буде більше вплетено музичного й історичного матеріалу про Соломію Крушельницьку. Поки не можу сказати, коли це буде, але станеться обов’язково, – вірить у свою мрію Любов Кардаш.

 

фото: надане героїнею

e-max.it: your social media marketing partner