Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття

,

176

Маєш використані батарейки – не викидай їх до сміття, а принеси до спеціального контейнера! Саме таку ідею поширює соціальний проект, що стартував нещодавно у Кіровограді. Акція зі збору батарейок – довгострокова. За словами організатора акції Віталія Приходька, це необхідно для виховання у молоді відповідального ставлення до екології навколишнього середовища, адже заклики берегти природу одне, їх лунає чимало, а робити реальні справи – інше.

 

Нині до акції приєдналася обласна наукова бібліотека ім. Чижевського, кілька інших бібліотек обласного центру та освітні заклади Кіровограда, де з 1 вересня почнеться навчання, а значить – і активізується волонтерська робота.
Віталій говорить, що ідея збирати батарейки у нього народилася не випадково, адже любов до природи та бережливе до неї ставлення прищеплювалася йому ще з дитинства. Коли ж хлопець став дорослим, свою професійну діяльність пов’язав саме з екологією.


- Працюючи у цій сфері, я побачив, що про збереження природи говориться багато, а робиться надзвичайно мало. Дехто робить якісь одноразові акції, проте ефекту від них обмаль. Турбота про екологію – це не разова акція, до цього люди мають прийти свідомо – лише тоді буде ефект. Це стосується і розділення побутових відходів на скло, папір та пластик, і будівництва сміттєпереробних заводів, і бережливого ставлення до природи загалом. Ось взяти, наприклад, батарейки. Відпрацьовані батарейки наносять екології непоправної шкоди, але ж її можна уникнути, - говорить Віталій Приходько і уточнює, що одна пальчикова батарейка забруднює металами та шкідливими речовинами поверхню на 50, а то й 100 (!) років.


У Кіровограді, як і в Україні загалом, практики переробляти ці шкідливі відходи на вторинну сировину немає, тож батарейки та акумулятори викидають. Недосконалим є і законодавство, в якому існують положення про утилізацію джерел струму із більшою потужністю, а от про звичайні міні-акумулятори нічого не зазначено. Батарейки почали використовувати давно, тоді не знали точно, якої шкоди вони можуть нанести природі, тому їх ніхто не утилізовував. Нині технології змінюються, однак ситуація - ні.


В Україні наразі працює одне підприємство, яке займається переробкою батарейок. Воно знаходиться у Львові. Там сировина дуже цінна. А щоб завод не простоював – потрібно багато батарейок. Проте ми впевнені, що тепер завдяки нашим волонтерам із Кіровоградщини завод матиме постійних вдячних клієнтів.

e-max.it: your social media marketing partner